Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ért valaki a Sony Xperia L-hez?

Hajnusz2015 kérdése:

Ért valaki a Sony Xperia L-hez?

Figyelt kérdés
Sony Xperia L típusú telefonom van. Kb.2 hete adatkábellel csatlakoztattam a laptopomhoz, zenét töltöttem rá. Azóta a képeket nem lehet megnyitni, belépek az Album-ba és nem mutat semmit se. Viszont ha viberen akarok küldeni vkinek képet az sikerül. Valaki?

2014. júl. 3. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Hmmm....

Tettél rá zenét. Mégis képeket keresel....Összefüggés?

Album mappa tartalmát kívánod látni, de az az Album nevű mappa hogy került rá? Te csináltad? És valaha ebbe a mappába másoltál fel képeket?

Vagy esetleg a telefon kamerájával csinált fényképeket keresed? Azok a DCIM nevű mappa alatt találhatók.

És hova menti az elkészült fényképeket a telefon?

A belső memória DCIM mappába vagy a cserélgethető sd-kártya DCIM mappájába?

És amikor rácsatlakoztatod a telefonodat a számítógépre akkor megjelenik-e mindkét tárhely (belső és SD-kártya) vagy csak egyedül az SD kártya?


Szóval nem lehet, hogy okosabb a telefon nálad?

2014. júl. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak azért írtam hogy tettem rá zenét, mert gondoltam fontos lehet hogy épp csatlakoztattam a telefonom a laptophoz....Az Album nevű mappát nem én csináltam, ez az automatikus képtároló a telefonhoz, ebbe a mappába teszi azokat a képeket amiket a kamerával készítettem. Nincs cserélhető SD kártyám, az összes képem a telefon Album mappájába volt, azon belül voltak mappák Viber, Whatsapp, stb. Valamint amikor csatlakoztatom a géphez a telefont, akkor mutatja a mappákat a képekkel együtt...És nem gondolom hogy a telefonom okosabb lenne nálam, mert ha 1,5 évig nem volt vele semmi gond, akkor valószínű most valami baj lehet ha nem úgy működik mint eddig.
2014. júl. 4. 09:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem a jelenlegi telóm (Z1 compact 4.3) a harmadik androidos Sony telefonom. Előtte volt egy Xperia Sola-m 4.0 azelőtt egy Xperia X8- 2.1.

Mindegyik telefonomba tettem SD kártyát is. Az első kettőt én is adatkábellel csatlakoztattam a számítógépre mikor rá- vagy -róla akartam fájlokat másolni.

De egyik készülékemben sem volt automatikusan létrejövő ALBUM nevű mappa. Se a belső memórián, sem az sd kártyán.

Fényképezéskor beállíthattam, hogy melyik tárolóra mentse a képeket /videókat és ennyi.

Azt, hogy melyik mappába tegye már nem választhattam ki.

Ő automatikusan egy DCIM nevű mappába tette/teszi őket


Mert van egy olyan érzésem, hogy kicsit elbeszélünk egymás mellett.

Megpróbálom megmagyarázni:

TE azt írod: megnyitod az ALBUM-ot, de nem mutat semmit sem, a képeket nem lehet megnyitni.

ÉN ebből arra gondolok, hogy az Album nevű mappába belépsz Windows alól (úgy hogy a telefon rá van dugva a számítógépre adatkábellel) és nem látsz semmit sem, mert teljesen üres a mappa.

HOLOTT az igazság az, hogy te csak egyszerűen a telefonodon (magán az Androidon) elindítod az ALBUM nevű alkalmazást (nem mindegy, hogy alkalmazás vagy mappa!) és nem tölti be a képeket amit a telefon valahol tárol.


Tehát javaslatom a következő:

Dugd rá a telefont a számítógépre adatkábellel.

Windows alól nyisd meg a telefonod belső tárhelyét

Menj be a DCIM nevű mappába

Ott vannak a fényképek?

Ha igen akkor keress közöttük egy NOMEDIA nevű fájlt

Ha van ilyen akkor töröld ki.

Húzd le a telefonodat a számítógépről

Most már Android alól nyisd meg az ALBUM nevű alkalmazást! :D és picit várj míg megjelennek a képek

2014. júl. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kitöröltem a nomedia fájt, levettem a telefont a kábelről és így sem látom a telefonon a fájlokat :(
2014. júl. 8. 11:08
 5/6 Rush. válasza:
Nemsok eszed van barátom,Album mappa a telefonon van kitéve a kezdőképernyőre nem ? :) Okos hozzászóló..
2015. febr. 6. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Album mappa a telefonon van kitéve a kezdőképernyőre nem"

épp erről írtam kis-barátom fentebb sok sok sorban, de látom te sem értetted meg sokeszű hozzászoló:

-az ALBUM nevezetű kezdőképernyőn levő ikon NEM MAPPA! hanem ALKALMAZÁS(egy Program)

-ezek a sárga dossziénak kinéző ikonok a MAPPÁK:

[link]

-itt pedig egy ALKALMAZÁS (program amit telepíteni kell) és egy MAPPA:

[link]

2015. febr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!