Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 1080p-s filmet hogy tudom...

1080p-s filmet hogy tudom lejátszani akadás nélkül?

Figyelt kérdés
Letöltöttem 2db full hd-s filmet a laptopomra, csak az a helyzet, hogy szaggatva megy. A 720P-s filmek mennek rendesen. Esetleg ezt meg lehet vhogy oldani, hogy ne akadjanak az 1080P-s filmek.

2014. júl. 4. 12:26
 1/5 Komplikato ***** válasza:

Hát a tömörítési bitrátától is függ, de a lejátszáshoz vagy egy erősebb kétmagos P4/AMD X2, vagy 2 magos Atom processzor kell, de ha túl jó a minőség, akkor már a minimum egy Intel Core 2 alapú kétmagos proci.


Kivéve ha ...

Ha a gépben van olyan videóvezérlő ami tud HW gyorsítást.

Ez nagyjából a Geforce 8 és újabb, Radeon HD bármilyen esetén megvalósul, vagy Intel HD.

Ezek után engedélyezni kell a HW gyorsítást a kedvenc lejátszódba (pl. Media Player Classic, VLC, akármi) és megy.

Ha XP van a gépen, akkor macerásabb, mert előtte fel kell tenni egy MS frissítést, ami engedélyezi a a DXVA-t. Ja és persze nem árt a videóvezérlőkhöz friss driver.

2014. júl. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Komplikato ***** válasza:
Ja és ha az embernek nincs modern sokmagos gépe, akkor NEM baj ha a videózás közben nem fut a háttérben pár száz nem használt vagy totál haszontalan program.
2014. júl. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

amd e2-1800-as 2magos proci, 1.7GHZ;

Radeon HD7340 vidikari

8GB RAM

Win 8 64Bit


És akad a film. A film bit rát-ja 14.9 Mbps.

KMPlayer-el játszom le, amiben hardveres és szoftveres gyorsítás is.

És az IOBit nevű progival takarítom a ramot meg mindent, és tiltom vele a háttérben futó alkalmazásokat is.

2014. júl. 4. 12:50
 4/5 Kálmix ***** válasza:

Én arra gyanakszom, hogy ez a videokari kevés neki.

Mekkora a monitor felbontása?

Csak mert ha nem tud 1080p-t akkor videoból se akarj annyit.

Illetve ha tudja a 1920 x 1080-as felbontást, akkor úgy játszd ezeket a videókat. Akkor nem kell annyit átméreteznie.

2014. júl. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a képernyő felbontása 1366*768. az van ráirva, hogy 720P-s led kijelző.
2014. júl. 4. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!