Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi az a töredezettség-mentesítés?

Mi az a töredezettség-mentesítés?

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 16:36
 1/10 czibles ***** válasza:
23%
2010. jan. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

képzelj el egy üres asztalt arra tegyél rá különböző iratokat össze vissza majd keress meg 1 et. a Számítógép meghajtója ekkor töredezett.Ha szépen rendben vannak a papírok gyorsabban megtalálod a papírt sokkal kevesebb energiabefektetéssel.Ilyenkor töredezettség mentesítve van a meghajtó.

A HDD-n az adatok kicsi kockákon vannak és ha mondjuk középről kitörölsz valamit ott lesz egy lyuk így töredezett lesz a file.

Tehát rendezés=>töredezettségmentesítés


előzőnek meg annyit ,hogy ez olyan oldal ahova bárki kérdést tehet fel és nem a googlera kíváncsi hanem a te véleményedre.Le lehetett volna úgy is írni ,hogy 1 kukkot ne érts meg pedig ugyan ez a szöveg.Hogyha csak egy google linket tudsz berakni akkor inkább ne is válaszolj.

2010. jan. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

16:53. Köszönöm: Ez egy olyan szemléltető válasz, ami én is- mint kezdő - megértek.Amit leirtál az teljesen világos,Szeretnék sok-sok mindent megérteni a számitőgép adta lehetőségek csodálatos világából és ehhez tartozik a gép rendszeres karbantartása, még ugy is, ha azt saját magam végzem el, az ilyen és hasonló, érthető, követhető leirások alapján.Persze ami a szakemberre tartozik, az más kategória.

Amikor a fenti kérdésem megfogalmaztam, a kapott lehetőségek egyikébő - az alábbi utvonalon - (Start>Minden program>Rendszereszközök>Töredezettség-mentesítő) jutottam ide, amit a link tartalmaz:Teljes képernyős változat.

A T. Válaszoló szives segitségét kérem, részletesen vezessen végig az alábbi lehetőségeken, ami után a gépem fürgébb lesz.


[link]

2010. jan. 6. 17:54
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem meg hasznosabb a "ha kíváncsi vagy valamire,használd a Google-t"tanács,mint az esti mese az iratokról.Ide összetettebb egyedibb kérdésekkel érdemes fordulni.Az ilyen "Mi a .........?"kérdésekre a gugli a megoldás.
2010. jan. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Start menű >> Súgó és támogatás >> "A Lemeztöredezettség-mentesítő"

...egységesíti a számítógép merevlemezén talált ->TÖREDEZETT... (<-azt jelenti hogy a lemezen lévő fájl külömböző részei, elszórtan helyezkednek el a lemez külömböző területein. A töredezettség a lemezen lévő fájlok törlése és új fájlok lemezre írása következtében jön létre. Lassítja a lemez elérését és csökkenti a lemezműveletek általános teljesítményét, bár általában nem jelentősen.) ...fájlokat és mappákat, így minden fájl és mappa egyetlen összefüggő helyet foglal el a kötetben. Ennek eredményeként a rendszer hatékonyabban éri el a meglévő fájlokat és mappákat, és hatékonyabban menti az újakat. A fájlok és mappák töredezettségének megszüntetésével a Lemeztöredezettség-mentesítő a kötetben rendelkezésre álló szabad lemezterületet is egységesíti, így csökken az új fájlok töredezettségének valószínűsége.

+végig vezet a töredezés mentesítés menetén, csak kövesd a leírtakat. (Figyu, Rendszergazdai jog kell hozzá!)

2010. jan. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Portable Auslogics Disk Defrag v3.1.0.65 Hun

[link]


"Ingyenes alternatíva a Windows beépített szolgáltatása helyett.

Egyszerüen használható merevlemez optimalizáló program. Egy kattintás és már dolgozik is, és gyorsabban mint a Windowsos megfelelője.

Egyszerű, gyors és hatékony"

2010. jan. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

17:54 -es kérdésedre a válasz:

töredezettség menetesítőben kiválasztod a merevlemezt amelyikre el akarod végezni, mivel csak 1 van ezért csak azt tudod választani, majd katintasz az "analyze" gombra ekkor analizálja/felméri az állapotát.

alul ki fogja mutatni grafikusan kékkel ami rendben van, pirossal ami töredezett, fehérrel a szabad lemezt, zöldel a nem áthelyezhető fájlokat.

miután analizálta, ki is irja, hogy szükséges e defragmentálni vagy sem, ha sok a piros akkor érdemes lefuttatni a defragment gombra kattintva, ez akár hosszú folyamat is lehet attól függően menyire töredezettek a fájlok, mennyire van tele a lemez stb.

Ugyan nem a tegnapi válaszoló vagyok, de remélem megteszi az én leírásom is.

2010. jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

T.18:01--A válaszodtól röhögőgörcsöt nem kaptam, pedig minden alapot megadtál hozzá.Amiben igazad van az a google.Itt szinte mindenre választ lehet találni, csak nem mindegy, hogy néhány sorból, vagy egy könyvnyi ismertető átböngészése után,Képzeld el én átolvastam, de szivesebben olvastam volna a Te magyarázatodat, ha azt

közérthetően irod le, még akkor is, ha azt nem bonyolult kérdésre adod meg.Itt a "gyakori"-ban többször előfordult - más rovatoknál is - az egyszerü kérdések sokasága - gondolom, Te ilyenkor unatkozol, mert az értelmi képességet nem alázkodik le az egyszerű kérdésekhez.Hál' Istennek, vannak olyan olvasók (is) akik dijazzák a kisebb kaliberű kérdéseket (is)

2010. jan. 7. 15:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Jó,ok,magamba szálltam. :)

De a hasonlatok mindig sántítanak.Ha már irat a példa,én azt mondanám,hogy egy lapjai szét vannak tépve és össze vannak keverve és így lassan lehet elolvasni.A töredezettség mentesítés után a lapok újra egészben lesznek,így már könnyebben olvashatóak.

Na jó ez is biceg rendesen. :D

"A merevlemezen lévő adatok átrendezésének folyamata, amelynek célja, hogy az egyes fájlokat ne sok kis darabban (töredezetten) tárolják. A ~ révén csökken az elérési idő, hiszen az összetartozó adatsorokat nem a lemez különböző pontjairól kell összeszedegetni. ~re főként a FAT fájlrendszert használó rendszerek (MS-DOS, a Windows összes típusa az NT kivételével) esetében van gyakran szükség. "

Ez is érthető szerintem,eltekintve a FAT,MS-DOS,NT-től.

2010. jan. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

/Ez a javított kiadás. :D /


Jó,ok,magamba szálltam. :)

De a hasonlatok mindig sántítanak.Ha már irat a példa,én azt mondanám,hogy a lapjai szét vannak tépve és össze vannak keverve és így lassan lehet elolvasni.A töredezettség mentesítés után a lapok újra egészben lesznek,így már könnyebben olvashatóak.

Na jó ez is biceg rendesen. :D


töredezettségmentesítés :

"A merevlemezen lévő adatok átrendezésének folyamata, amelynek célja, hogy az egyes fájlokat ne sok kis darabban (töredezetten) tárolják. A ~ révén csökken az elérési idő, hiszen az összetartozó adatsorokat nem a lemez különböző pontjairól kell összeszedegetni. ~re főként a FAT fájlrendszert használó rendszerek (MS-DOS, a Windows összes típusa az NT kivételével) esetében van gyakran szükség. "

Ez is érthető szerintem,eltekintve a FAT,MS-DOS,NT-től.

2010. jan. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!