Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » TP LINK TL-WR842ND 300Mbps,...

Pinocchio23 kérdése:

TP LINK TL-WR842ND 300Mbps, vagy TP LINK TL-WR841N 300Mbps, vagy TP LINK TL-WR841ND 300Mbp? Mi a különbség az N-es és az ND-közt? Mire jó ha van usb port? Mire lehet használni?

Figyelt kérdés

2014. júl. 5. 23:13
 1/10 soccerway ***** válasza:
nd-sen lecserélhető az antenna, usb meg gondolom nem kell, ha már rákérdeztél, szóval jó a sima n-es.
2014. júl. 6. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

És miket lehet csatlakoztatni usb-n hozzá? Hátha késöbbiekben szükség lehet rá? nyomtató? Pendrive? TV? Egyebek?

2014. júl. 6. 07:17
 3/10 P.O.C. ***** válasza:

A 842ND USB -je gyári firmware -el jó nyomtató szerverként (vagyis az arra kötött nyomit, a hálózat minden gépéről elérheted), illetve fájl szerverként is működik ha külső vinyót, pen drive -ot kötsz rá. Futtatsz róla 24 órás FTP szervert is.

Ha okosítod pl OpenWrt -vel, akkor szinte bármire használhatod. Akkor csak a router hardveres képességei és a szaktudásod szab határt mire használod.

2014. júl. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a felvilágosítást! :)

Hosszabb távra tervezek. Kizárt hogy itt vidéken jó pár éven belül nagy net legyen.

De nyomtató vásárlás, vagy Tv vásárlás lehet a közeljövőben. Így szerintem a pár ezer Ft-os plusz befektetést megér.

Akkor ennek is levehető az antennája?

2014. júl. 6. 10:13
 5/10 P.O.C. ***** válasza:
Igen. A TP-Link típusjelzések végén a "D" mindig az jelenti leszerelhető "Detachable".
2014. júl. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nos! Megvettem a 842-es változatot. Az internetet, wifi-t beállítottam. Máshoz nem nyúltam. Az előző routerrel volt hálózatom, ahol megvoltak osztva mappák, meghajtók. Sajnos az új routerrel nem látják egymást a gépek. Mit kell beállítanom, hogy legyen a gépek közt fájl megosztás?

DHCP bekapcsolva, így a gépeknek a router oszt címet. A gépeken nem változtattam semmit, mivel előző routerrel ment a megosztás.

2014. júl. 11. 15:28
 7/10 P.O.C. ***** válasza:
Az AP isolation nincs véletlenül bekapcsolva?
2014. júl. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nincs ben a pipa elötte, abba az ablakban ezek vannak aktiválva:

Enable WMM

Enable Short GI

2014. júl. 11. 19:11
 9/10 P.O.C. ***** válasza:
Tiltsd le a tűzfalát. Jobb ötletem nincs egyelőre.
2014. júl. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Firewall

SPI Firewall: Enable

VPN

PPTP Passthrough: Enable

L2TP Passthrough: Enable

IPSec Passthrough: Enable

ALG

FTP ALG: Enable

TFTP ALG: Enable

H323 ALG: Enable

RTSP ALG: Enable

2014. júl. 11. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!