Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Excelben szövegre kereső...

Excelben szövegre kereső függvény?

Figyelt kérdés

Van egy 80 soros nyilvántartó táblázat, amiben fel van tüntetve egy alkatrésztípus (80 db) gyári számai, és abban van egy bizonyos elem, amit cserélni kell, ezt a 'Csere' szóval jelöltem a következő oszlopban. Van, amit nem kell cserélni, ezt 'OK' szóval jelöltem, ezeket lehetőleg ne számolja.

Tehát:


| -gyári szám- | Csere |


Az a kérdésem, hogy az Excelben milyen függvény lenne a legalkalmasabb arra, hogy megvizsgálja ezt a 80 sort, és amelyik sorban 'Csere' szót talál, azt kilistázza egy másik cellába?



2014. júl. 7. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ilyesmivel próbálkoznék:

Tegyül fel, A oszlopban vannak a gyáriszámok.

Ha jól értelmezem, bizonyos gyáriszám-részletre akarsz keresni.


Akkor B1-ben:

=SZÖVEG.KERES("keresett szöveg";A1)


Ez egy szám lesz, ha van benne, és csodálatos értékhiba, ha nincs benne. Így talán egyszerűbb kiszűrni a sorokat...

2014. júl. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Olyasmire gondoltam, hogy (leegyszerűsítve) van ez a 80x2-es táblázat.


A oszlop: gyári számok.

B oszlop: Csere vagy OK.


Én a C1-es cellában, vagy attól lefelé szeretném, hogy kiírja CSAK azokat az A oszlopban szereplő egész gyári számokat (pl. 94098501) számokat, ami mellett (tehát a B oszlopban) szerepel a CSERE szó.

2014. júl. 7. 11:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Ham indig ugyanúgy írod be, akkor így a legegyszerűbb:


C1:

=HA(B1="Csere";A1;"")

2014. júl. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ham, éhes vagyok :D

ha mindig*

2014. júl. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Időközben kipróbáltam, és nem érdekli a kis-nagybetű.
2014. júl. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!