Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hp laptopon mitől melegszik túl?

Hp laptopon mitől melegszik túl?

Figyelt kérdés

van egy HP pavilion dv5 1120eh gépen és mostanában kezdte a túl melegedést eddig nem volt gond vele. Proci újra kentem pasztával. Most már csak arra tudok gondolni h a hűtő kiöregedett mert 5 éves a gépem.

Tudtok vmi programot vagy vmi módszert ami kiküszöböli h mi lehet a gond?

Köszönöm előre is a segítséget.


2014. júl. 7. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
A Feladatkezelőben nézd meg, nem hajtja-e "valami" (pl. vírus) feleslegesen a processzort. Más ötletem nincs sajnos, mivel úgy látom, rendszeresen takarítod...
2014. júl. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 csacsi2 ***** válasza:

Melegedés okai.:

-kosz a hűtőbordákban, az eszközökön

-paszta beszáradt, vagy túl vastag. Vastagon van felhordva akkor az is szigetel, lehelet vékonyan kell csak hogy a felületi egyenetlenséget, érdességet kitöltse!

-Hűtő ventilátor, ha csökken a fordulatszám akkor jobban melegszik, oka a csapágy elöregedése, vagy valami fogja a tengelyt ami szorulást okoz ami a ventilátor melegedését ami minden melegedését.

- Túláram a processzornak (vagy bárminek) amennyiben nagyobb feszültséget kap akkor sokkal jobban melegszik. oka a gép alaplapi feszültségszabályozása, vagy táp hiba.

-Nyár van, minden jobban melegszik

-Az operációs rendszer hibájából adódóan megnövekedett a gép terhelése, vírusok szoktak ilyet okozni pl, vagy hibás driver, vagy bármi ami hibás az op.rendszerben. Eseménynapló tájékoztat!


Hibakeresés.:

Eseménynapló az oprendszer hibákra,

Aida64 az eszközök tesztjére, értékek ellenőrzésére (feszültség,hőmérsékletek,stabilitás,fordulatszám)

Eszközkezelő a driverek ellenőrzésére,

Víruskereső a vírusok ellenőrzésére,

Hard Disk sentinel a merevlemez ellenőrzésére,

memtest86 a memória ellenőrzésére

Szemrevételezés a látható hibákra szennyeződésre (pl, púpos kondi = szervíz)

2014. júl. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

esemény naplót nézegettem van pár hiba és kritikusnak jelzett hiba.

HD Sentinel nem tudom használni amióta win8 van a gépen nem ismeri fel a winyot ismeretlenek írja.

Kenés az teljesen jó lett nem lett túl vastag sem de vékony sem pont amilyennek kell lennie,takarítás is meg volt nem hiszem h az a baja.

Drivereket átnéztem minden a legfrissebb ezt nekem is mondták h nézzem meg.

Vírust tegnap kerestem nem volt egy sem.

aida 64 még megnézem.

Everestet használom még de mostanában 90 fok körül mutatja a procit elég meleg pedig asztaln használom és az aksi is olyan h van hozzá plusz tartó tehát a gép magasabban van így jobb a hűtése.

Memtestet lefutattam egyszer nem mutatott hibát.

De lehet az lesz h hagyom h fusson le többször.


Köszönöm a segítséget!

2014. júl. 7. 12:18
 4/7 csacsi2 ***** válasza:

Aida64 az új everest! Támogatja a modernebb rendszereket , eszközöket is! Azt használd!

90°c -nál már letiltott volna! lehet hibásan mérte.

Merevlemez ellenörzésére jó ha parancssorból futtatod a beépítettet!

Futtatásba cmd

parancssorba: chkdsk c: (c a meghajtó partíció betüjele)

Hibát talál akkor chkdsk c: /f/r/x


Víruskeresők is különböznek...javaslom használd a malwarebytes -t, megfér a vírusírtó mellett!

A hibákat meg érdemes kijavítani.

Aida60 -ell részletesen ellenőrizz mindent (feszültségeket is)!

2014. júl. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Lefutattam a parancsolt winyon nincs semmi hiba teljesen jó szerencsére.

Felraktam az aida64-et feszültség CPU:0.950V aksi 11.119V sztem ezek jók de ehhez nem nagyon értek

Hűtőventi: GPU 30%

A hibáknak meg megpróbálok utána nézni googleban itt-ott.

Tegnap volt egy kék halál NTFS system ezt láttam gondolom winyoval volt vmi de leellenőriztem nem talált hibát.

2014. júl. 8. 09:28
 6/7 csacsi2 ***** válasza:

0.950V kevés a processzornak kivéve, ha energiatakarékosba kapcsol (~1.35-1.45V). A stabilitás teszt megmutatja terhelés alatt mennyi (ami fontos)

Kékhalálról a bluescreen view -el tudsz pontos információt kapni ami kielemzi a memóriaképet (STOP hibakód).

[link]


NTFS.sys hibát az alaplapi vezérlő okozhatja (ata). Valószinü a HD Sentinel is ezért nem ismeri fel! Próbáld lefrissíteni, de az eszközkezelőben nézd meg hogy van -e hibás driver! Töltsd le a hivatalos oldalról és telepítsd!

[link]


...most nézem, nincs hozzá windows 8 driver. Ez azt jelenti, hogy nem támogatott az oprendszer ami a gépeden van. Windows 7 még támogatott.

[link]


Egy lehetőséged van ,hogy rákeresel külön az eszközök gyártójának honlapján, viszont ez nem a legjobb megoldás, mivel a lapotopok,notebookok különböznek valamelyest az asztali verzióktól, ezért hibásan működhetnek egy asztali gépre szánt verzióval! Én Win 7 -el használnám a gyári driverekkel! Így nem lehet gond a vezérlőkkel.


Valószinüsítem hogy a driver nem kezeli rendesen az eszközöket (processzor vezérlő,merevlemez vezérlő stb) ezért melegszik túl és generál hibákat. Innentől kezdve nem tudok több tanáccsal szolgálni! Sorry!

2014. júl. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
értem, nagyon szépen köszönöm a segítséget :)
2014. júl. 8. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!