Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tudnátok olyan programot...

Tudnátok olyan programot ajánlani, amely képből tud betűtípust készíteni? (Font type)

Figyelt kérdés

olyan programra lenne szükségem, amely kicsi képekből a megfelelő betűhöz társítva rendes font készletet tud készíteni. Vagyis nem kell szórakozni a betű rajzolgatásával, hanem csak be importáljuk a képet és hozzá társítjuk a betűhöz, majd az egészet elmentve elkészül az egyedi betűtípus!


Előre is köszönöm!



2014. júl. 16. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a FontCreator-ral csináltam ilyet anno.
2014. júl. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, mondjuk az nem lesz TrueType (vagy mi :)
2014. júl. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne? :)
2014. júl. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mert a képek, amik jelen esetben 99%+ eséllyel vektorgrafikusak, nem szeretik, ha nagyítják őket.

G.

2014. júl. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet én maradtam ki valamiből, de a vektorgrafikusnak nem az az egyik nagy előnye, hogy lazán lehet őket nagyítani és megtartják az arányaikat?


Illetve mik vannak a TT fontokban, ha nem vektorok? (Most a görbéktől tekintsünk el.)


Én anno rajzoltam karaktereket, beimportáltam FontCreator-ba, ő egy vektoros alakzatot csinált belőlük és azt mentette el a betűtípusba, és aztán lazán tudtam mindenféle méretben írni a saját fontommal. Ezért nem értem, mi nem jó ezzel. :)

2014. júl. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, kipróbálom! :)
2014. júl. 17. 22:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Igazad van, nem kicsit, hanem nagyon gondoltam másra, mint amit végül leírtam! :D

Rasztergrafikusra gondoltam. Helyettesíts be vele az előző hozzászólásomba és mindjárt lesz értelme!

G.

2014. júl. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7:

Előfordul :) Igen, én is erre gondoltam, hogy raszteressel lenne értelme a mondatodnak, eddigi ismereteim szerint. :)


Csak mivel jókat szoktál írni, és nem vagyok guru vektorgrafikában, el tudtam volna azt is képzelni, ha valamivel nem vagyok tisztában. :)

2014. júl. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is a FontCreator-ra esküszök!
2014. júl. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!