Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A sima S-Video minősége...

A sima S-Video minősége rosszabb mint egy VGA to RCA kábelnek?

Figyelt kérdés
Kipróbáltam S-Videoval összekötni a TV-t a géppel de borzalmas képminőséget kaptam...egy VGA to RCA kábellel jobbat kapnék?
2014. júl. 21. 07:51
 1/2 Lajos54 ***** válasza:

Az S-video csatlakozónak akkor volt igazi jelentősége, amikor még "divat" volt a képmagnó, illetve az analóg jelátvitel volt szokásban. Az S-videó (Selected video, illetve Separated video) úgy továbbítja a jelet, hogy szét van választva a világosságjel és a színjel. Elméletileg ez biztosította legjobb minőséget, szemben az "összemixelt", úgynevezett összetett videojellel szemben.

(Nem tévesztendő össze az S-VHS fogalommal, bár sokan keverték. Az a Super-VHS rövidítése volt, a normál VHS 240 körüli sorfelbontásával szemben minimum 400 sorra bontotta a TV-képet. Bár az S-video csatlakozók legjobban az S-VHS képmagnókon voltak megtalálhatók, éppen a minőség miatt)

A mai digitális átviteli lehetőségek korában már tulajdonképpen idejét múlta az S-vido.

2014. júl. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
értem...mert ugye az igazi probléma az lenne hogy össze kössem a gépet a tv-vel. A TV-n RCA, scart, és egy koax bemenet van, a videókártyámon meg hdmi meg VGA. De a monitort nem akarom leszedni a VGA-ról...tehát nemtudmo mi legyen...
2014. júl. 21. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!