Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért melegszik és csíkoz be...

Miért melegszik és csíkoz be a videó kártyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az ASUSTeK M4N68T -M -LE-V2 alaplapom van, AMD Athlon(tm) II X2 255 processzorral és 2GB rammal. Még a régi gépemben Gigabyte Geforce 8500 gt videókártya volt. Ott egyszer csak mindenféle csikok jelentek meg a monitoron, amikor kivettem belőle meg hót forró volt. Most beleraktam ebbe a gépbe is, ha simán csak az asztal megy, nincs vele semmi gond, igaz nagyon forró, amint elindítom a FIFA 12-t, megy egy darabig és megint becsíkoz. Ki is vettem belőle, nem tudom, hogy mi lehet az oka. Nem csak a videókártya, de a hűtés is melegszik rajta.


ITT AZ ADATAI: [link]



2014. júl. 23. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Rakjál rá ventit és pasztázd újra.
2014. júl. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

jujuj egy passzív hűtésű kártya

Tegyél rá ventit is valahogy

Nincs húzva a kártya?

2014. júl. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oké. Gondolom ventilátort egy ezzel foglalkozó üzletben is rárakják és át is tudják pasztáztatni. Hogy érted, hogy nincs-e húzva a kártya. Mit jelent ez? :)
2014. júl. 23. 17:03
 4/9 anonim ***** válasza:
NIncs tuningolva (órajeleket (ram, gpu)) emeltél-e? Hűtőt te is rakhatsz rá, pasztázást bízd olyanra, aki ért hozzá (nem nehéz, de óvatosan kell).
2014. júl. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

vehetsz a videokártyádra ventilátort. Mondjuk egy kisebb processzor hűtő ventit.

Gyors-kötözővel odafogatod, igaz nem lesz túl stabil, lehet hogy hangos is lesz egy kicsit , de csodákra képes.

Áramot pedig az alaplap CHASSISFAN vagy CPUFAN2-es tüskéiről kap majd.

De adhatsz neki MOLEX csatlakozóval is áramot


[link]

2014. júl. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nincs egyáltalán sem tuningolva. Az mindegy, hogy milyen ventilátort veszek?
2014. júl. 23. 17:36
 7/9 anonim ***** válasza:

vidd el a videokártyát számtech boltba ahol veszed a ventit, hogy méretre rápasszoljon nagyjából. Ott tudni fogják milyen és mekkora ventit adjanak

Tudom barkács módszer, de segít :))

2014. júl. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké, tudok egy boltot, holnap úgy is megy apu arra, beviszi, mondja nekik, hogy mi kell és hátha megcsinálják...
2014. júl. 23. 19:10
 9/9 A kérdező kommentje:
Közben elvittük a "szaki" haverhoz, rárakta a ventilátort, beleraktuk és rögtön csíkozott és nem is töltötte be a windowst. Azt mondta, hogy fellazult/felengedett a processzor egyik lába, vissza kell melegíteni...
2014. aug. 2. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!