Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen routert javasoltok?...

Milyen routert javasoltok? TP-LINK vagy DS-LINK jó lenne ehhez?

Figyelt kérdés

Szeretnék otthon a telefonommal internetezni, de a routernek, amit kaptunk a T-től, nincs antennája. Ezért gondoltam arra, hogy beszerzek egy antennásat.


Árban 5000 körülire gondoltam, és szerintem elég lenne az 1 antennás.



2014. júl. 24. 17:45
 1/9 P.O.C. ***** válasza:

TP-Link mindenképp!

A DS-Link max ajtótámasztónak jó. Túlságosan új a piacon, bugosak a routerei, és gyakorlatilag 0 a terméktámogatás hozzá, még angol nyelven se.

2014. júl. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 P.O.C. ***** válasza:
100%
Amúgy a T-től pontosan milyen típusút kaptál?
2014. júl. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A TP-link a D-Link szar koppintása, a DS-link pedig a TP-link még szarabb koppintása.


D-Linket vegyél, a többi gagyi.


Amúgy T-nél a Cisco EPC3925-tb adnak, annak van wifije.

2014. júl. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 P.O.C. ***** válasza:
Érdekes lenne, a koppintás lenne, mert még csak nem is az a szoftver és chipset. Míg a TP-Link általában Atheros chipeket használ, addig a D-Link egy igazi vegyes bazár Ralink, Broadcom, RealTek, Ubicom, stb chipekkel. Szóval változó stabilitás és gyorsaság, ugyan olyan könnyű D-Link -ből is kifogni egy sz@r példányt.
2014. júl. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

Érdemes még megemlíteni az Asus RT-N12 D1 -t, ugyan kívül esik a 5000 Ft-on kb. 7-8000 Ft. De 3 db készülék egyben: Wi-Fi router, Access Point és jelismétlő. Access point módban -an például sokkal könnyebb router után kötni, nem lesz dupla címfordítás és más hasonló bonyodalmak a több router miatt. Ha belegondolunk, egy jelismétlő is csak 5000 Ft önmagában. 2 db erős külső antennája van (leszerelhető).

Szerintem a 10 ezer alatti kategóriában most ez a best buy, nem tud egyik gyártó se felhozni funkció gazdagabb eszközt.

2014. júl. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Huawei EchoLife HG850
2014. júl. 25. 19:09
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezt néztem ki ma:


[link]

2014. júl. 25. 19:16
 8/9 A kérdező kommentje:
A Huaweit kaptuk, a TP-t ma néztem ki hozzá.
2014. júl. 25. 19:17
 9/9 P.O.C. ***** válasza:

Szerintem rakj még hozzá egy keveset és ezt vegyed:

[link]

Vagy ezt:

[link]


Mindkettőnek van Access Point módja (előbbinek még magyar nyelvű menüje, is csak az nem cserélhető antennás, mint a TP-Link se).


Hidd el tapasztaltból mondom, egy routert könnyebb összekonfigurálni egy AP- val, mint routert a routerral. Mert utóbbi esetben egy egyszerű portátirányítás is rémálom lehet. Megéri a többletköltséget.

2014. júl. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!