Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj a laptopommal?...

Mi lehet a baj a laptopommal? Kikapcsol, főként videó nézés közben, lassú is, pedig nem régi gép. Többi lent.

Figyelt kérdés

legfeljebb 1-2 éve van meg, nem használtan vettük 100000Ft-ért ezt az Asus laptopot.

Pár adat:

2 GB ram

Intel Pentium CPU B970 @ 2.30Ghz 2.30Ghz (vagyis két magos)

64 bites Windows 7 van rajta. (Home Premium)

A videó kártya viszont jó benne, de most nem jut eszembe hol tudom azt megnézni.


Több bajom is van a géppel.

A legfőbb baj, hogy egyetlen videót sem tudok megnézni. Elkezdem nézni a videót, elkezd akadozni, szaggatni, majd ha nem lépek ki időben, akkor dirr! kikapcsol. (lefagyás közben valahogy.) Ez igaz bármilyen videóra: youtube, windows media player, videó egy kis reklámból az interneten, akármi.


Van egy nagyon régi játék: OpenTTD, amivel ha játszok, nem fagy le, semmi ilyesmi, de egy idő után elkezd akadozni (órák után) először csak percenként egyet, majd félpercenként...


A másik baj még az, hogy lehetséges, hogy valami vírusom is van, vagy nem tudom mi ez.

Egyes folyamatok indokolatlanul mindig elkezdenek 50-nél több CPU-t fogyasztani. (50-től 90-ig kb.) olyan programok, mint pl. Firefox, AdobeARM, Flash Player, Skype, és még rengeteg másik, mikor épp milyen kedve van a gépnek, olyan programmal történik ez. És ezt akkor csinálja, amikor nem is használom őket. Pl. nem csinálok semmit a géppel, de egyszer csak látom, hogy a Skype 70-et szív (szinte meg sincs nyitva, a folyamatoknál viszont mutatja a feladatkezelőben.) Akkor általában gyorsan bezárom a feladatkezelővel. De néha akkor is ezt csinálja, amikor épp használom az adott programot (firefox pl.) és akkor ugye nem zárhatom be, mert használom is.


Van Avastom, azzal próbáltam vírusírtást csinálni, de nem akarok Avast féle vizsgálatot, mert valamiért mindig berakja karanténba, vagy kitörli azokat a fájlokat, amik nem is vírusok, semmi bajuk sincs, exe fájlokat. Pl. nem egyszer a VLC média lejátszónak az exéjét karanténba rakta, meg egy csomó másik fájlt, ezért a fájlrendszervédelem nevű védelmét kikapcsoltam. (A többi védelme még most is aktív.)


szoktam CCleanert is futtatni, de nem ér sokat. És gondolom valakinek eszébe jutott már a túlmelegedés, bár igen, mostanában szokott túlmelegedni, de az csak a rossz szellőzés miatt. Ha alárakok valamit, akkor nem melegszik túl. De mostanság gyakori lett a túlmelegedése, és kikapcsolása a gépnek, régen nem volt ilyen. Mármint, ha egy asztalra rakom, egy teljesen simára, akkor túlmelegedhet, de ha rakok alá még több alátétet, akkor nem. közbe rá van cimkézve ,,Keeps palm rest cool''....


Kétszer volt szerelőnél, a töltőzsinor bemenete kétszer elromlott.



2014. júl. 27. 10:14
 1/1 CspCsj ***** válasza:

Ha gyakoribbá válnak a túlmelegedések, mindenképpen érdemes a hűtőbordáknál megnézni, hogy nem tömödtek-e el a kivezetések benül a ventilátor felől:

[link]

[link]


A gyakori túlmelegedés nem egészséges, mindenképpen meg kell találni az okát, mert az alaplap más részén is problémát okozhat előbb-utóbb.


Kétszer elromlott a töltő bemenete? Ha az alaplapon az aljzatnak a forrasztása repedt meg és kontakthibát okoz akkor hirtelen lekapcsolások ez miatt is előfordulhatnak, de járulékosan további hibákat is okozhat.


De elsőnek a hűtést érdemes ellenőrizni.

2014. júl. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!