Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan állísam vissza az...

Hogyan állísam vissza az USB-s egeremet az eszközkezelőben maga az egér nélkül, kizárólag a billentyűzettel?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy egyik USB portba bedugva sem ismeri fel az egeremet a gép, így pedig csak a billentyűzet marad, amivel operálni tudok. Nagy nehezen elpötyögtem az eszközkezelőig, de ott akármilyen gombot is nyomok, nem történik semmi. Létezik erre valami billentyűkombináció? Egyálalán mit tegyek, hogy s géppel újra megismertessem az egeret? (Windows XP-m van). Sürgős lenne, előre is köszönöm.

2014. júl. 28. 19:28
1 2
 1/13 CspCsj ***** válasza:

Biztosan nem romlott el az egér?


Ha megnyitottad az Eszközkezelőt (Windows billentyű + R billentyű együtt megnyitja a Futtatás ablakot, oda beírod: devmgmt.msc és Enter billentyű, erre megnyílik az Eszközkezelő ablak)


Dugd be az egeret és figyeld jelenik-e meg új elem az eszközlistában (Tab billentyűvel ugothatsz a listába, utána nyilakkal is mehetsz fel-le, meg jobb-bal itányban nyithatod ki a kategóriákat), esetleg Ismeretlen eszköz, vagy Egér, amit rosszul ismert fel a rendszer.

2014. júl. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én is azt hittem, hogy csak elromlott az egér, ezért vettem újat, de semmi. Ugyanúgy ismeretlen eszközként kezeli. Na szóval bent vagyok az eszközkezelőben, az USB-vezérlőknél 2 ismeretlen eszközt is mutat. Innen hogyan tovább?
2014. júl. 29. 10:28
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem jelent meg semmilyen új elem, amikor bedugtam az egerer.
2014. júl. 29. 10:31
 4/13 A kérdező kommentje:
Vagyis de, az egyik ismeretlen eszköz az.
2014. júl. 29. 10:33
 5/13 CspCsj ***** válasza:

Ha rajta vagy az újonnan megjelent ismeretlen eszközön nyomj Enter-t, ott Illesztőprogram újratelepítését válaszd (Tab-bal ugrálhatsz a gombok között, látni fogod melyik az aktív)

A megjelenő ablakban alul "Nem, most nem" kiválasztása (Tab-bal és nyilakkal) és Enter.

Azután "Telepítsen listából vagy adott helyről" (nyilakkal) és Enter.

Ezután "Ne legyen keresés. Magam választom ki a telepítendő illesztőprogramot" (nyilakkal) és Enter.

A listában kiválasztod az Egér elemet és Enter.

A Gyártó listában elmész a Microsoft-ig, az USB-nél a "HID szabványnak megfelelő egér" jó lesz. Enter és települ is az illesztőprogram.

2014. júl. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Itt nincs a listában semmilyen egér, csak egy ismeretlen eszköz.
2014. júl. 29. 11:21
 7/13 CspCsj ***** válasza:

Nálam most csak egy névnélküli webcamera van, azon keresztül tudom mutatni:

[link]

2014. júl. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nekem nem a GTB listaelemei vannak felsorolva, hanem az Y-35200C01D36C4 listaelemei, és itt nincs kérdőjeles eszköz sehol. Ezt a GTB-t nem találom. (Bocs, hogy ilyen béna vagyok, nem igazán voltak még ilyen gondok a géppel, ennélfogva szinte síkhülye vagyok ezen a téren).
2014. júl. 29. 18:25
 9/13 CspCsj ***** válasza:

Itt a GTB vagy nálad az Y-35200C01D36C4 az csak a számítógépnév, ebből a szempontból semmi lényegeset nem jelent. Ha nálad nem jelenik meg ismeretlen eszköz az egér csatlakoztatása után, akkor valószínűleg a windows társított hozzá valamilyen illesztőprogramot, de nem egérként ismerte fel és így nem arra használja.

Valószínűleg ha "kinyitod" az USB-vezérlők eszközkategóriát és csatlakoztatod az egeret ott fog megjelenni egy új sor, ami nem egér lesz hanem valami más néven szerepel, ezen az eszközön kell végigmenni a képeken mutatott lépéseken (a hosszú kép második elemén fent az Illesztőprogram fülnél lesz a frissítés gomb, vagy az eszközlistánál ne Enter-t hanem Shift+F10 billentyűket nyomd és ott válaszd a frissítést)

2014. júl. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Megjelent egy új sor "ismeretlen eszköz" néven, azon végigmentem a képeden látható módon, de a hosszú kép hatodik elemén nem az van, ami itt nekem ugyanannál a lépésnél. Fent azt írja, hogy "válassza ki a hardverhez telepítendő eszközillesztőt", alul pedig a választható hardvereknél csak egy "ismeretlen eszköz szerepel, sem egér, sem semmi más. Lefuttatom a frissítést ugyan, de nem ér semmit.
2014. júl. 30. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!