Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet, beállítani,...

Hecvid kérdése:

Hogyan lehet, beállítani, csatlakozáskor autómatikusan induló file-t pendrive-ban?

Figyelt kérdés

Keresgéltem már a témában, és korában már ikont és nevet állítottam már be, egy autorun.inf file-al, és aszerint amit találtam, ezt a problémát, is hasonlóan kellett volna megoldani.


A következőt írtam bele:

[autorun]

label=Valami

icon=Valami.ico

open=Apps.lnk


És az a probléma, hogy a név, és ikon jó, de az autómatikus indítás nem megy.


Egy olyan "exe"-t szeretnék elindítani, ami egy almappában van, azonban nem lehet áthelyezni, mivel akkor nem működik, és ezért csináltam egy parancs ikont, és azt próbáltam elindítani, majd mikor nem sikerült, megpróbáltam egy "bat" file-al, de azzal sem sikerült.


Hogyan lehetne megoldani ezt az autómatikus indítást?



2014. júl. 31. 13:12
 1/4 coopper ***** válasza:
100%

Szia.


Szerintem két módszer :


1. Teljes utvonallal inditiod el az exét (meghajtót ne irj, mivel az másik gépen változhat) :


open="\mappanév\almappa név\programneve.exe"


2. A bat fájlt inditod el az opennel és nem a lnk-t.

A bat fájlba pedsig a következőket irod :


@echo off

cd "\mappanév\almappa név\"

programneve.exe

cd \


Sok sikert.

Üdv.

2014. júl. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A sebezhetőség miatt ajánlott az ilyen autómatikus indulást tiltani, a Conflicter vírus is ezzel terjedt.
2014. júl. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nos Cooper köszönöm a választ, de egyszerűen nem akar működni.


Egyéb megoldás elképzelhető?

2014. aug. 1. 11:22
 4/4 Reiber Péter ***** válasza:

Ha jól értelmezem, win7 alatt már nincs is ilyen file indulós autorun, még kérdés után sem, csak CD-ről.


Pendrive-ról szándékosan nem működik egyáltalán.


[link]


Nagyon nem merültem bele, üldözöm, tiltom, és utálom az autorun-t, a virusfertőzések egyik katalizátora.


Már évekkel ezelőtt, XP alatt az "ősidőkben" is rengeteg biztonsági szoftver kérdés nélkül megszüntette az autorun-t.


Kb ezer helyen letiltható win-ben, -mint kb minden-, ha egyáltalán nem megy CD-ről sem és sehogyan, hosszadalmas meló lehet megtalálni pontosan mi és hol tiltja.

2014. aug. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!