Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lenovo IdeaPad Y510 59-390558...

Lenovo IdeaPad Y510 59-390558 - Vélemény?

Figyelt kérdés

A gép:

[link]

------ ------

Főleg játékra használnám, asztali gépben gondolkodtam de később jól jöhet a laptop.

Lényeg hogy vigye a mai játékokat, lehessen rajta filmet nézni és még 2-3 év múlva is megállja a helyét.

------ ------

Vélemény? Tapasztalat? Esetleg mást ajánlana valaki helyette ebben az árfekvésben?

------ ------

A computer imperiumnál olcsóbbat nem találtam. Esetleg más igen?

------ ------

(Innen jött:) [link]

------ ------

Előre nagyon köszönöm a segítséget!

18/F


2014. aug. 1. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én a 200k körüli laptopok közül most ezt választanám magamnak. Azt olvastam, hogy hangos a hűtése az Y510p-knek, valószínűleg túl sok hőt termel a processzor és a VGA.

De egy notebooknál másra szerintem nem lehet számítani ilyen teljesítmény mellett...


Én decemberben egy hasonló processzoros + GT 740M VGA-s laptopot vettem, már bánom, hogy sajnáltam azt a pár 10 ezer forintot...

2014. aug. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kössz a meggyőzést, és részvét a rossz döntésért :P :) Kívánom hogy legközelebb jobb legyen :)
2014. aug. 1. 12:55
 3/11 anonim ***** válasza:

Elso: a 4200U nem hasonlo a 4200M-el... a Gt 740m es 750m kozott pedig nincs oriasi kulonbseg.

Kerdezo: jo kis gep, de azert olyanokra ne szamits, hogy 2-3 ev mulva is mindent fogsz lazan jatszani, mikor mar most vannak jatekok, amik ezen csak minimumon fognak menni.

2014. aug. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Második: Mi az ami ennyi pénzért elviszi/többet bír --> jobb?
2014. aug. 1. 13:37
 5/11 anonim ***** válasza:

Ki a franc mondta, hogy i5-4200u van a gépemben?!

i5-3230M van egyébként...

[link]

2014. aug. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
740M vs 750M-re meg annyit mondanék, hogy a 740M a legtöbb gyártónál GDDR3 VRAM mellett csücsül, a 750M meg GDDR5 mellett. Azért az nem kis különbség... És maga a GPU is erősebb...
2014. aug. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Elsőnek inkább hiszek mint Másodiknak... Jóval meggyőzőbb, lévén hogy nem vágom miről beszél :D :)


Még egy apró kérdés, (hnap megyek a gépért)

milyen op-t tegyek rá? Win7 Ultimate 64bit jó lesz?

2014. aug. 1. 13:52
 8/11 anonim ***** válasza:
Az lett volna a masodik tippem:P En is egy 3230M-et valasztottam egy 4200U helyett, de en nem bantam meg. Ha 3230-at hasonlitod a 4200-al ott meg az egy ev fejlesztes a kulonbseg, ott mar vegulis normalis, hogy az ujabb jobb.
2014. aug. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
En sem mondtam azt, hogy rossz gep vagy hogy ne vedd meg. Annyit jegyeztem meg, hogy ne szamits arra, hogy 2-3 ev mulva minden jatekot lazan fogsz jatszani. Amugy jobb gepet ennel csak 20-30 ezerrel dragabban talalsz.
2014. aug. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem is írtam, hogy ugyanolyan, de mindegy, hagyjuk inkább.


Kérdező:

Szerintem első körben próbáld meg a Windows 7 Professional-t (az Ultimate szerintem felesleges, de ha esetleg eredetiben megvan, akkor azt tedd fel).

Ha driver-gondok lennének, akkor viszont Windows 8.1 Pro.


Nekem ASUS laptopnál sajnos voltak, és inkább a "könnyebbik" utat választottam: feltettem a 8.1-et.

(Ilyenek voltak: 1. nem mentek a gyorsbillentyűk - fényerő, 2. a driver dvd-n lévő programot nem indította el, csak win 8-on vagy 8.1-en indul)


Sok helyen olvasni, hogy direkt nem adnak ki bizonyos gyártók drivereket régebbi Windows-okhoz. Aztán vagy sikerül találni Windows 7-hez valót, vagy nem...


A Lenovoról nem tudom, hogy ilyen lenne-e...

2014. aug. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!