Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Vettem egy Apple AirPort Express nevű készüléket, elvileg egyszerű a beüzemelése de sajnos nekem valamiért nem működik túl jól. A TnT nevű szolgáltatónál vagyunk és olyan modemet adtak aminél csak az első port van beüzemelve a többi 4 le van tiltva így hiába dugok oda internetkábelt nem működik... ha az apple termékbe dugom a netkábel egyik felét a másikat pedig a működő 1-es portba akkor van wifi DE telefonon olyan lassú hogy képeket videókat NEM tölt be a számítógépen pedig rengeteg időt kell várni amíg behozza a nagyobb oldalakat és azokat sem teljesen jól hozza be.... egyébként 40 megás internetem van a szolgáltatónál, nem tudom hogy van e valami köze ehhez az egészhez. Én szentűl megvagyok arról győződve hogy kell 1 netkábel a gépbe is és 1 a wifi routerbe hogy normálisan bírjanak egymáshoz csatlakozni de ezt amikor bent a TnT irodájában elmondtam azt mondták hogy ez hülyeség és egyből a legkényelmesebb választ vágták rá hogy csak akkor nyitják meg a másik port-ot ha újra előfizetünk...utánna pedig olyannal jöttek hogy hibás a termék...


Valakinek valami ötlete vagy hasonló dolog történt már??

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!!!



2014. aug. 6. 14:59
 1/6 A kérdező kommentje:

[link]



Erről a termékről van szó.

2014. aug. 6. 15:00
 2/6 anonim ***** válasza:
A modemre lehet OpenWRT vagy más nyílt forráskódú (esetleg mókolt) firmwaret rakni? Ha igen, meg van oldva a dolog, a TnT meg fulladjon meg a pénzben. Persze a netsebességet ez még nem biztos, hogy javítja, rá kéne mérni, hogy pl. a [link] -en milyen eredményeket kapsz (naponta többször is, lehetőleg különböző időpontokban). Mondjuk ezt nem wi-fi-vel, hanem lehetőleg a modemet a számítógépre dugva, kábellel kéne végezni (addig nyílván nem tudod használni a wi-fi-t), s ha nagyon rossz eredményeket kapsz, akkor lecsekkkolni, hogy mi az a sebesség, amit a szolgáltató minimálisan garantál (már ha van ilyen).
2014. aug. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Felhívtam a szolgáltatót azt mondták hogy nem lehet ilyeneket felrakni rá mert ez egy zárt rendszer.
2014. aug. 6. 15:13
 4/6 anonim ***** válasza:
A szolgáltató biztos, hogy ezt fogja mondani, mert neki nem érdeke, hogy te unlockolni tudd a maradék portokat.
2014. aug. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem értem hogy miért vannak letiltva.... az előző szolgáltatónál (azt hiszem az invitelnél voltunk) nem voltak letiltva
2014. aug. 6. 15:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Így kéne összekötni a dolgokat:



Elvileg ennek az Apple csodának is van egy LAN portja, tehát azon kéne csatlakoztatni vezetéken a számítógépet, wi-fivel meg minden mást, valahogy így:


Modem---->Router----->(kábel)--->gép

|-->(wi-fi)--->eyéb


Az persze nem kizárható, hogy tényleg hibás, ezért mondtam, hogy rá kéne mérni a modemből közvetlenül (modem--->(kábel)--->Számítógép) a net sebességre és stabilitásra, ha ott nincs gond, akkor a routered van rosszul konfigurálva vagy hamis vagy hibás, vagy akármi. Mondjuk 3-4 ezer forintért már lehet venni tökéletes wi-fi routert otthonra, 10 ezerért meg olyat, ami beszélget veled, én ugyan még nem találkoztam soha ezzel a készülékkel, de amit olvasok itt róla az alapján picit túlárazottnak hangzik.

2014. aug. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!