Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Dobjam ki a videokártyát vagy...

Dobjam ki a videokártyát vagy a monitort vagy mindkettőt?

Figyelt kérdés

Ismerősöm áthívott, hogy nézzek rá a gépére, mert rosszalkodik.

Úgy láttam, ha újratelepítem egyszerűbb, mert már több, mint négy éve nem volt telepítve.


Újratettem a winxp-t.

Miután végzett a telepítő, újraindult a gép, majd az jött volna, hogy hozzak létre felhasználókat.

Ehelyett fekete kép, majd a monitor standby-ba kapcsolt, a gép lefagyott.


Kikapcs, majd bekapcs. Szépen bootolt a rendszer, de amint a bejelentkező képhez ér, fekete a kép, de a gép nincs lefagyva.


Tehát szűzen telepített rendszer nem volt hajlandó elsőre sem normálisan működni.


Csak úgy tudok ténykedni, ha bootoláskor f8-at nyomok és ott a "VGA mód engedélyezése" opciót választom.

Ekkor 640x480, 256 szín, 60Hz a monitor képe.


A rendszer felismerte a monitort, meg a videokártyát is.


De azért feltettem a videokártya driverét. Elvileg jó.


Tehát a probléma: nem lehet normálisan indítani a gépet, mert lefagy.


Okozhatják a problémát a következők:

- a monitor kábele meg van törve, néha sötétedik a kép, ilyenkor a kábel mozgatásával hozható helyre a kép.

lehet, hogy valami összeér, vagy nem, és ettől vadul a rendszer?


- hibás a videokártya.


- az alaplapi elem le van merülve (áramtalanítás, sőt kikapcsolás után is nullázza a biost).


Megoldást jelenthet, ha kicserélem a monitort, meg az elemet?


(Legszívesebben hagynám az egészet a fenébe, de ragaszkodik, hogy csináljam meg...)


Köszönöm!



2014. aug. 7. 09:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Én kipróbálnám másik monitorral is a gépet.
2014. aug. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!