Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik tömörítési formátum a...

Melyik tömörítési formátum a jobb?

Figyelt kérdés

a RAR vagy a 7z tömörítési formátum az előnyösebb (és miért)?

És pl a 7z-n belül is a LZMA vagy LZMA2...


2014. aug. 7. 12:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ mit tömörítesz...


1.: pl ha egy olyan képet, amelyen sok az azonos színű rész, azt bármelyik tömörítő jól tömöríti, ha viszont jpg vagy png képeket akarsz tömöríteni, akkor egyik sem fogja jobban összetömöríteni, max nagyobb lesz tömörítve! :-)


2.: pl. ha olyan hangokat akarsz tömöríteni, amelyek PCM formátumúak, azaz WAV, akkor azt bármelyik tömörítő nagyon jól fogja összetömöríteni, viszont MP3-akat felesleges is bármivel tömöríteni... :-)


...én 7Zip-et használok és csak is ZIP formátumban tömörítek, mert azt az operációs rendszer beépített tömörítője is ki tudja tömöríteni...

2014. aug. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt találtam: [link]

A korábbi lapokon le van írva, hogy milyen programokat, milyen konfigon teszteltek.


A grafikonok alapján nekem az jön le, hogy a 7z jobban tömörít, mint a RAR, de sok esetben lassabban is.


Ezek alapján azt mondanám, hogy az LZMA2 Fast használata az optimális.

2014. aug. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!