Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van olyan operációs rendszer...

Van olyan operációs rendszer mint a Linux Ubuntu csak egyszerűbb?

Figyelt kérdés
Szóval arra vagyok kíváncsi hogy van e a Linux ubuntuhoz nagyon hasonló operációs rendszer ami egyszerűbb. Egyszerűbb alatt azt értem, hogy ugyan úgy 1-1 kattintásra tudjak telepíteni dolgokat meg fájlokat létrehozni esetlegesen legyenek benne azok az ablakanimációk.Windows-hoz ne adjatok ubuntu template-t mert nem arra van szükségem az nagyon megfogja a gépet. Olyanra van szükségem ami hasonló és nem template hanem önmaga operációs rendszer.

2014. aug. 9. 13:33
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Tehát akkor miben is kéne különböznie egy Ubuntutól?

Semmiben? Igen, van ilyen, az Ubuntu.

2014. aug. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

de kellene különböznie

leírtam hogy ne kelljen mindenhez külön parancssorokat írkálni hanem minden kattintásra menjen mint egy windows-nál

2014. aug. 9. 14:39
 3/30 anonim ***** válasza:

Ubuntuban szinte mindent meg tudsz oldani grafikusan.

Ennél egyszerűbb már nem nagyon van.

Esetleg Linux Mint.

2014. aug. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Erre szokták mondani: a Linux egy felhasználóbarát operációs rendszer - csak jól megválogatja a barátait (és elvárja a barátaitól, hogy legyenek tökösek). ;)


"hogy ne kelljen mindenhez külön parancssorokat írkálni"

Mármint milyen "mindenhez" kell parancssorokat (ami mellesleg nem az ördögtől való - bár egy csak Windowson szocializálódott - 8 bites mikrogépeket/DOS-t nem látó embernek furcsa lehet) irkálni?

Milyen problémába futottál bele?

2014. aug. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
valóban "nem láttam" dos-os rendszert mert csak 15 éves vagyok :D és nincs kedvem ezzel fecsérelni az időmet hogy írkálgatok
2014. aug. 9. 19:07
 6/30 anonim ***** válasza:
81%

LoL.

Terminálból mindent 100szor gyorsabban meg lehet csinálni, mint grafikus felületen.

Akkor rakjál fel winfost, az való neked.

2014. aug. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
az már megvolt
2014. aug. 10. 07:41
 8/30 Tom Benko ***** válasza:
100%

LInux From Scratch. Ha eljutsz odáig, hogy kész a rendszered, addigra teljesen olyan lesz, amilyet éppen úri kedved tartotta csinálni. Igaz, addigra rájössz, hogy a kattintgatós bohóckodás durván időpocsékolás. Ha akarod, akkor mondjuk Arch alatt is tudsz 1-1 kattintással telepíteni (ha van repóban) bármit.

Egyébként eleinte én is idegenkedtem a termináltól, de kiderült, hogy mindennél hatékonyabb.

2014. aug. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

na jó ez nekem kínai volt :D nem nagyon értek hozzá

a terminálos operációs rendszerekkel hogy őszinte legyek a legnagyobb bajom hogy nem ismerem hogy mit kell beírni és gyorsan el is felejtem és idegesítő minden egyes alkalommal beírni meg hogy őszinte legyek új linuxokat nem nagyon bír a gépem a régiek meg számomra nem átláthatóak

2014. aug. 10. 11:09
 10/30 anonim ***** válasza:

"új linuxokat nem nagyon bír a gépem a régiek meg számomra nem átláthatóak"

Milyen gép az? C64-es? ;)


De a viccet félretéve: az "űj" Linux-disztribúciók között is van olyan, amelyeknek az egyszerűbb ablakkezelő révén kisebb a gépigényük (a szimpla Ubuntu egy új felülettel próbálkozik a Unity révén - kb. olyan IRÁNYVONAL ez, mint a Windows 8 Metro felülete - a felhasználóknak ellenérzéseik vannak vele szemben).


Ilyen a Linux Mint XFCE, a Xubuntu, a Lubuntu - hogy az ismertebbekkel kezdjem: ezek már "out of the box" grafikus felülettel érkeznek.


"a terminálos operációs rendszerekkel hogy őszinte legyek a legnagyobb bajom hogy nem ismerem hogy mit kell beírni és gyorsan el is felejtem"

Én is Linuxot - Xubuntut - használok mind az otthoni asztali, mind a céges gépen, de egy csomó alkalmazást grafikus felületről tudok használni - legyen az böngészés (Firefox), zene-/filmlejátszás (VLC Media Player), programozás (Sublime Text), fájlműveletek (Gnome Commander), képszerkesztés (Gimp), hangszerkesztés (Audacity), videovágás (Avidemux), csomagtelepítés (Szoftverközpont/Synaptic), stb...


De informatikusként - pláne hogy grafikus felülettel nem rendelkező Linuxos szervereket/hálózati eszköözöket is kell sokszor távolról adminisztrálnom - egyszerűbb (talán azért is, mert én még 8 bites mikrogépeken nőttem fel, DOS-t tanultam) egy-egy művelethez parancssort használnom. Sőt ha ez a művelet ismétlendő műveletsorrá bővül, akkor érdemesebb rá írnom egy szkriptet.


Kedves kérdező, kérdem én újfent: a te esetedben mi a helyzet? Milyen műveleteknél elkerülhetetlen neked a parancssor?

2014. aug. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!