Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Most ez egy idő múlva tönkre...

Most ez egy idő múlva tönkre fogja tenni a telefon akkumlátort?

Figyelt kérdés
van egy samsung telóm sima jet dugós fülhallgató való, elszakadt a régi fülhallgatóm és vettem egy másikat de észre vettem hogy mióta ezt használom zenéhez jobban meríti a telefont mint a másik csinálta gondolom a teljesítménye nagyobb a hangszórónak azért van. de ez most nagyon megterhelő az akkumlátornak birni fogja hosszútávon ?
2014. aug. 11. 15:32
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Jobban meríti az akkumulátort -> többször kell tölteni

2. Az akkumulátorok élettartamát töltési ciklusokban szokták megadni, 1 ciklus = 0-ról 100%-ra töltés, vagy kétszer 50% töltés, stb.


Tehát minél többször töltöd, annál közelebb kerül a "véghez". De ezt szerintem ne úgy képzeld el, hogy egyszer csak fogja magát, és nem kapcsol be. Hanem szerintem egyre hamarabb fog lemerülni, talán nem is lesz túl látványos ez a romlás.


Egyébként mekkorák a fülhallgató hangszórói kb.?

Általánosságban:

- minél nagyobb a hangszóró, annál több áramot fogyaszt

- minél hangosabban hallgatod, annál több áramot fogyaszt

2014. aug. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!