Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért kerül 2x annyiba egy...

Miért kerül 2x annyiba egy ócska szkenner, mint egy multifunkciós készülék?

Figyelt kérdés
Hiszen utóbbi tud szkennelni is, ráadásul gondolom a lapolvasót se cipelem magammal nap, mint nap, hogy ez előnyt jelentsen nála... De ha a mobilitás is a szempont, akkor is 2x annyiba kell kerüljön? A legolcsóbb, legócskább szkenner 18 ezer Ft, akárhol nézem. Multifunkciós nyomtatót meg kapni 10 ezerért.

2014. aug. 12. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Pont azért, mert ha megveszed a multi készüléket akkor azzal nyomtatni is fogsz és patront venni bele. Ami sokszor jóval drágább mint maga a gép. Szóval a gyártók szerintem abból élnek.
2014. aug. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez nem is elképzelhetetlen, simán kinézem ezt a mocskos húzást a gyártókból. De benézték, mert én pont nem az a fajta vagyok, aki nyomtatni fog. :D Persze tudom, egy emberként ez semmi.

Köszi a választ. :) Zőőőd kéz!

2014. aug. 12. 13:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, az lehet benne amit az első mond. Nekem a nyomtató kb 10k volt, és új patront 8k-ért tudok bele venni, vicc. (Utántöltött meg 1k)
2014. aug. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Lajos54 ***** válasza:

Van azért különbség a "csak" szkenner, és a multifunkciósba beleépített között. A különálló masinák általában többet tudnak, minimum, hogy van valamilyen szintű negatív vagy dia film szkennelési lehetőség is, ami a multiknál legtöbbször nincs. Általában a minőségük között is van eltérés, a lapszkennerek sokszor lényegesen jobb felbontással rendelkeznek. Néha a sebesség sem elhanyagolható. Bár ez a két utóbbi egyre inkább javul a multifunkciósoknál is.

Ami még árkülönbséghez vezet: a multis masinának is egy tápegysége van, pedig lényegében két készülék (szkenner és nyomtató), tehát egy tápegység meg van spórolva.

Persze az sem utolsó szempont a gyártók részéről, amiről előttem is szó volt, vagyis a kellékanyag vásárlása (vagyis eladása, részükről) az igazi üzlet, maga a készülék kedvező ára csak csábítás.

2014. aug. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!