Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Informatikusok, Ti mit/hogyan...

Informatikusok, Ti mit/hogyan válaszoltok a idióta, laikus, hülye és/vagy pontatlan kérdésekre?

Figyelt kérdés

Informatikus vagyok és az utóbbi időben nagyon gyakran találnak be hülyébbnél hülyébb kérdésekkel, melyeknél vagy nem használom az adott szolgáltatást/programot/eszközt, vagy nem tudom a választ, vagy baromira nem is érdekel... Ha ezt elmondom, akkor rögtön jönnek is a "dehát te informatikát tanulsz, neked ezt tudnod kell" jellegű még nagyobb baromságokkal melyektől lassan agyfaszt kapok, mivel a tanulmányaim/munkám kicsit komolyabbak annál, hogy XY által megírt programok felhasználói kézikönyveit betéve tudjam és lusta, vagy értetlen embereknek magyarázzam...


Gondolok itt olyan idióta kérdésekre mint:

"miért lettek kisebbek a dolgok a képernyőn?" (ismeretlen környezet, program stb.)

"mire kattintsak hogy ne ez jöjjön ki?" ("ez" alatt nem lehet tudni mit ért)

"tudod hogy lehet a badoo-n valakit felvenni barátnak?"

"a mobilomon mit jelent a villám és mit az "f" betű amikor üzenetet akarok küldeni?"

"hogy lehet csoportot törölni facebookon?"


Ezeket gyakran már a megfogalmazás pontatlansága miatt is lehetetlen megválaszolni.. Mivel gyakran családon belül is kapok ilyet, így nem küldhetem el a kérdezőket mindig a francbaa, pedig nagyon él bennem a vágy.. Ha továbbirányítom őket szakértőkhöz/fórumra/google találatra stb., akkor rögtön jön a hőbörgés, hogy annyira köcsög vagyok, hogy nem is "akarom" én ezt szóban gyorsan megválaszolni, holott tényleg csak az kellene, hogy kicsit utána olvassanak a dolgoknak, ahogy egyébként én is teszem azzal kapcsolatban ami engem érdekel.. De az is bizos hogy nem fogok értékes órákat szánni arra, hogy ezeknek utána nézzek, pl. badoora regisztrálni, vagy iphone-t venni, facebook jogosultságokat elemezgetni, csak azért, hogy lusta embereknek időt spóroljak és meg tudjam ezeket a baromságokat válaszolni..


Hogyan lehetne ezeket ügyesen, beégés nélkül kezelni?



2014. aug. 12. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Aki nem rokon vagy tényleg nagyon közeli ismerős, azt már lekoptattam. Jöttek a hülyeségeikkel, mondom oké, holnap megnézem (hiába csak a szomszédba kellett volna átsétálni 5 percre), hadd várakozzon. Aztán átmegyek, szöszmötölök vele, megcsinálom, megmutatom, és a végén mondtam egy árat. Az ilyen jellegű kérések így eléggé megritkultak. :) Ha telefonon találnak meg, akkor pont nem érek rá.


Előfordul azonban, hogy innen, a GYK-ekről is levelezek kérdést feltevő emberekkel, mert normálisan tud kommunikálni, én meg pont unatkozok (szóval miért ne alapon). De aki arra sem veszi a fáradtságot, hogy helyesen írjon és érthetően fogalmazzon, az oldja meg maga.


Rokonnak, nagyon közeli ismerősnek bármikor bármit. Cserébe titkon elvárom, hogy ő is így álljon hozzám, de ezt sosem mondom senkinek. Mondjuk ilyenkor meg nagyon rosszul esik, ha neked van problémád és nem segítenek.

De na... nekem fontos a család. :)

2014. aug. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam finomkodni. Nyersen, egyenesen, hogy elsőre felfogják. Még családon belül is. Nem is ba**ogatnak hülye kérdésekkel;) Be kell vállalni az átmeneti konfliktusokat a hosszú távu nyugalomért.
2014. aug. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Lajos54 ***** válasza:
Viszontkérdés: "Nem jól van a nagymamám, mi lehet a baja?"
2014. aug. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyet informatikus nem mond. :) Van annyi tapasztalata "hibakeresésben" hogy tudja, ebből nem lehet semmire sem következtetni.
2014. aug. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 SimkoL ***** válasza:
Én 'ügyeletes informatikus' voltam pár évig (16.00-08.00 között) és mivel alapvetően vidám vagyok poénosra vettem a dolgokat, sokszor szexire is :) - általában 'korosabb' nőknek volt gondja. Néha olyan jól sikerűlt, hogy......
2014. aug. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a kedvencem az volt hogy én voltam a család, szobatársam, lakótársam, és az ő családjuk rendszergazdája.


Családnál tipikus hogy valamit elbarmolnak, aztán jönnek azzal hogy nézzem meg, majd rám kenik az egészet hogy biztos megint belepiszkáltam.


Szobatársam meg olyan volt, hogy "lassú a laptop, telepítsd már újra"...Aztán mikor megnézem kiderül hogy egyáltalán nem lassú, csak ennyit tud a gép. Na ilyenkor ugye neki is meg kell ezt magyarázni hogy figyu, a te géped régen is lassú volt, most is az, na bumm.


Azt is bírom mikor beajánlanak valahova hogy telepítsek már fel nekik szerver gépet...hát mondom azt én honnan a tökömből tudjam hogy kell? Aztán ugye rajtam csattan az ostor hogy távoli elérésből kell telepíteni sosem látott gépet, meg drivert vadászni hozzá.


Na meg a másik, mikor ismerős ismerősei jönnek hogy "facebook hogyan"...


Vagy olyan eset mikor über szar netbookra valakinek mindenképp win7 kell...


Na meg az is jó, mikor áthívnak hogy segítség kell, mert be kell üzemelni a routert...komolyan mondom, van hozzá olyan leírás, mint a kinder tojáshoz, meg hülye biztosra van csinálva a pirosat a pirosba kéket a kékbe dugd alapon, de persze ehhez is az én időmet kell pazarolni.


De alapvetően manapság mindenkit elküldök a búsba, vagy ha kisebb gond van, akkor megcsinálom hagy örüljön, amit meg lehet azt hárítok.


Én legjobban attól akadok ki, mikor valaki a véleményemet kéri ki, aztán nekiáll okoskodni. Egy rokonom jött ezzel, hogy rakjak neki össze gépet, de elkezdett linkelgetni hogy neki ez a videókártya kell, mert SZÉP. Meg az a monitor, mert az SZEBB mint ami nekem van. Meg alapvető dolgokkal nincs tisztában, amit küldtem tesztek, azt nem olvasta el, észérvek nem érdekelték, de azért osztja az észt hogy én vagyok a hülye....kb ez az eset volt az, hogy azt mondtam senkinek semmit.

2014. aug. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lajos54 ***** válasza:

#4

...de legalább észbe kapnak tőle, hogy tán el kellene mondani egy-két részletet is.

2014. aug. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!