Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mekkora memóriájú, hány...

Mekkora memóriájú, hány magos, milyen laptopot vegyek otthoni munkához? Hol tudok olcsón venni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tönkrement a laptopom, kell egy új, de most a költözés viszi el a pénzt, ezért gondoltam használtra. Viszont tanácsra lenne szükségem. Mi az az alap tudás , amivel rendelkezzen? Hány magos? Memória? Webáruházam van, azt üzemeltetem róla. És hol tudnék olcsón venni? Köszi előre is.
2014. aug. 15. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Egész pontosan mit jelent nálad a webáruház üzemeltetése? Képeket szerkesztgetsz, vagy csak feltöltöd, esetleg átméretezed a kapott termékfotókat?
2014. aug. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fotózom, szerkesztem, feltöltöm, mellé leírás, ár.
2014. aug. 15. 21:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Igazából a kérdés mennyit szánsz rá mert ha megteheted vegyél minél jobbat annál tovább lesz használhato (persze irodai munkára ne vegyél nagy videokártyásat)
2014. aug. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Webáruházam van, azt üzemeltetem róla." !?!?!?!

Notebook -ról, lakosaggi nettről!?


Használt notebook -al az a gond, hogy akkuja valószínűleg kuka éret, mert azt nagyon hamar leamortizálják a tudatlan felhasználók.

Egy új akku meg 20-40 ezer típustól függően.



Önmagában akár egy Pentium 3-as notesz is képes kiszolgálni egy webáruházat.

Az igazi kérdés inkább te mire szeretnéd használni!?


Asztali felhasználásra, én minimum 2 magos 2,6Ghz -es CPU -t, és 2GB RAM -ot mondok.

(Ez a minimum)

2014. aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
de én i5 alá már nem adnék, bár ez az én vélemméynem az tuti 2 alatt nem gyelngül el.
2014. aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ugy értette hogy az a szervergépe -.-' hanem h arrol managgeli
2014. aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És hogy fotózod: profi felszerelés (tükörreflexes, nagy felbontású gép, RAW-ban, ott alaposan megszerkeszted)?

Mert ha csak kisebb webshopot üzemeltetsz, és kompakt fényképezőgéppel fotózod le a dolgokat, akkor nem kell szerkesztéséhez, üzemeltetéséhez nagy hardver. Minimum Core i3 és 4GB RAM, VGA nem fontos, ezt viszonylag olcsó gépekben is megkapod. Ha tudsz még rá költeni, akkor viszont lehet megérné áldozni egy üzleti modellre, ezek megbízhatósága, strapabírósága ugyanis jobb.

2014. aug. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Csak kisebb áruház, ruházati... nem szerveres, itthonról üzemeltetem. Egy Cannon digitális géppel fotózok, 8 Megapixel, és a terméket nem, max a hátteret szerkesztem.
2014. aug. 15. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!