Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha véletlenül...

Mit lehet tenni, ha véletlenül kitöröltem rengeteg adatot a gépemről? (a meghajtó formázásával)

Figyelt kérdés

Újratelepítettem a gépemet, természetesen minden más fontosat kimentettem a D partíciómra (ezen tárolom az adataimat), a C partíción pedig a Windows van.


A C partíciót a Windows 7 telepítőjéből formáztam, és arra (az üres helyre) telepítettem újra a Windowst.


A telepítés után, amikor visszaállítottam mindent (illesztőket feltelepítettem, ikonokat kipakoltam az asztalra), akkor jöttem rá, hogy kb. 15 gigabájtnyi fényképem rajta maradt a C-n.


Tudom hogy léteznek olyan programok, amikkel talán lehetséges a lomtárból kitörölt fájlokat visszaállítani, mert ürítéskor valójában véglegesen nem törlődnek egy ideig a merevlemezről a képek, de mi történik ilyenkor, ha formáztam egy egész meghajtót?



2014. aug. 19. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A géphez ne nyúlj. A merevlemezről pontos klónt kell készíteni, aztán a klónon próbálkozhatsz különböző programokkal, pl. a Testdisk.

A legfontosabb, hogy a merevlemezen ne piszkálj semmit, rekd át másik gépbe, abban leklónozod és aztán békénhagyod. A formázás után simán vissza lehet hozni, de ha az új windows felül írta a fájlokat, akkor vége.

2014. aug. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem. Csak az a probléma, hogy nincs tartalék HDD-m, amire klónozni tudok. Úgyhogy egy másik módszerrel sikerült a képek kb. 5-10 %-át visszaállítani. A többi kép is megvan, de nem tudom megnyitni őket.


A Pandora Recovery programmal szkeneltem be a meghajtót, és az összes kitörölt mappám nevét, és a benne levő fájlok nevét is kiírta! Meg lehet nézni, hogy az egyes képek hány százalékban vannak felülírva. A szerencsés képeknél ez 0%, de nagyon sok képhez 90-100% került. Hiába mentettem le minden képet, és maradt meg a fájlok neve, kiterjesztése, és mérete (kB, MB), de megnyitni már nem tudom őket... Mármint a hibásakat.


Arra lennék kíváncsi, hogy az ilyen sérült fájlokat meg lehet valahogy javítani? És miért marad meg a méretük?

2014. aug. 20. 11:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy ki tudod javítani őket, ha már felül vannak írva. Próbálkozhatsz más recovery programokkal, vagy fájl javítókkal, de sok reményt ne fűzz hozzá.
2014. aug. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Próbálkoztam más programokkal is.

Na nem baj, az a lényeg, hogy ennyit sikerült megmentenem.

2014. aug. 20. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!