Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vajon meghalt a gépem?

Vajon meghalt a gépem?

Figyelt kérdés

A minap történt, hogy amikor bekapcsoltam a gépem egy fekete képernyő fogadott, és sehol semmi. Újraindítottam, akkor még a Windows is bebootolt (tehát nem a merevlemeznek van baja), de miután biztosra akartam menni és még egyszer újraindítottam, többé már nem fogadott egy betű sem.


Én az alaplapra gyanakszom. Megpróbáltam egy 450W-os (az eredeti, ami benne van 500W) táppal szóra bírni magát az alaplapot, hogy csipog-e, hogy hiányzik a processzor, és a többi periféria, illetve sikerül-e a képernyőre erőszakolnia pár betűt. A képernyő meg sem rezzent, mintha nem lenne rákötve gép.


Amikor rákötöttem a 450W-os tápot, a táp elindult (egyébként ez biztos jó táp), a proci hűtője pedig pörgött, de a képernyőn semmi.


Észrevettem még, amikor anno másfél évvel ezelőtt vadi újan megvettem (üzletből, garanciával, de azóta szerintem már lejárt), hogy, amikor a bios menüt hozza be, egy kicsit lassú és nem mindig sikerül neki bekapcsolnia. Pár újraindítással később döcögött, mintha semmi baja nem lenne. Persze én nem gondoltam arra, hogy egy kis bios lassúság döntő lehet másfél évvel később.


Mit mondotok, talán meghalt az alaplap?


Ui.: Mostanra már mind a két táp egy idő után automatikusan kikapcsol és újraindul. Ez megy a végtelenségig.


2014. aug. 22. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem táp probléma. Én a helyedben kivenném a RAM-ot. Ha kisípolja az alaplap, akkor már tudjuk, hogy az alaplap működik. Szerintem a vinyóval lesz ott a gubanc.
2014. aug. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Cseréld ki az alaplapon lévő elemet. Pár forintért tudsz venni másikat bármelyik boltban.
2014. aug. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy én fogalmaztam rosszul, de erre akartam kilyukadni:


Csak az alaplapra volt rákapcsolva a táp, semmi RAM, vinyó, meghajtók. Annyi, hogy a proci benne volt, de ha kiveszem el sem indul. Ezzel arra voltam kíváncsi, hogy sípol-e, de semmi. Egyszerűen egy idő után újraindul és ez megy a végtelenségig.


Az az elem tudomásom szerint nem sokat visz, ezért kivettem, de ugyanaz a helyzet. Minden esetre megpróbálom úgy is, hogy veszek bele egy újat.

2014. aug. 22. 23:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Hagyd, az elem nem számít. Így már elég nagy eséllyel alaplap probléma lesz, ha semmit nem sípol ki.
2014. aug. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De nekem is ez volt a gondom. Egy elem csere megoldotta.
2014. aug. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nos, kivettem egy óráig az elemet, majd újra beraktam és sikerült egy BIOS reset. Nagy nehezen sikerült 2x bemennem a BIOS-ba, mialatt újratelepítettem a gépet. Most sikerül a bootolás is, de ha a BIOS menübe akarok belemenni, megint az a haláli sötétség, és 10% esélyem is alig van, hogy 1-2 alkalommal belép a BIOS-ba, mellesleg egyre lassabban sikerül a bootolásig is eljutni.


A közeljövőben megpróbálom majd egy másik elemmel, hátha tényleg az a baja, de ha már csak a BIOS bénáskodik, nem tudok elképzelni már más megoldást, hacsak nem új alaplap. Garancia viszont van még rá, ma sikerült előásnom a föld alól. Elvihetem ezzel a problémával az üzletbe?

2014. aug. 24. 00:00
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem előbb vegyél bele új elemet! 150 forint bármelyik sarki közértben. Aztán ha elemcsere után se lesz jó, akkor simán visszaviheted.
2014. aug. 24. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat és a segítséget!
2014. aug. 24. 09:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha az elemet kiveszed, akkor az az alaplapok többségénél automatikusan reseteli a BIOS-t. De ilyen súlyos problémákat az elem gyengesége nem okozhat.

A gépnek akkor is hiba nélkül be kell indulni, ha kiveszed az elemet, csak az alaplap beállításai fognak elveszni, mivel nem kapja meg azt a minimális feszültséget, ami ahhoz kell, hogy a beállítások megmaradjanak.

2014. aug. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!