Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan állíthatom be a laptopo...

Hogyan állíthatom be a laptopom maximális töltöttségi szintjét windows 8.1en?

Figyelt kérdés
Most szereztem egy új laptopot, és windows 8.1 van rajta, és állítólag be tudom állítani, hogy max csak pl 80%ra töltse fel (így növelve az aksi élettartamát-mert sosem lesz túltöltve). A kérdésem, hogy ezt hol és hogyan?

2014. aug. 23. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség. Nem lehet túltölteni az aksit, mert amikor eléri a 100%, automatikusan lekapcsol.

Meg ha nagyon kímélni akarod az aksit, akkor leginkább azzal tudod, hogy konnektor mellett aksi nélkül, hálózatról laptopozol. Kb 2 hetente 1x lemeríted csutkára az aksit, és újra feltöltöd, hogy ne felejtse el mi célt szolgál.

2014. aug. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, amiket írtál de nem ezt kérdeztem :). És én is ezt hittem, de informatikus mondta, gondolom nem az ujjából szopta :).
2014. aug. 24. 01:09
 3/7 anonim ***** válasza:

OFF


"konnektor mellett aksi nélkül, hálózatról laptopozol"


Ez komoly? Lehet ilyet és nem lesz baja a laptopnak??? Nem kap így több feszültséget a gép? Az aksi én úgy tudtam egyenáramra alakítja a váltakozót. A töltőben meg váltakozó van, nem? Ez igazából kérdés. Rosszul tudom? Na meg nagyobb a töltő leadott feszültsége az akksiénál, nem? :S

2014. aug. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#2: akkor az informatikus nem ért hozzá, mert aksinál nincs olyan, hogy túltöltve..mellesleg az informatikusok elég sok mindent szopnak az ujjukból :D tapasztalat..


#3:

Nem vagyok elektrós, szóval nem ismerem ezeket a szakdolgokat, de azt tudom, hogy a gép 'konnektorból' ugyanúgy működik, mint aksiról.

Egyébként meg (habár, mint mondtam, nem vagyok elektrós), de tudtommal az aksi nem alakít át semmit. Van egy trafó, ami vagy a laptopba van beépítve, vagy a töltőhöz van hozzácsapva (tudod az a kis doboz). Az átalakít mindent úgy, hogy a laptop ne kapjon nagyfeszültséget.

Egyedül az a fontos, hogy ha nem használod az aksit, akkor is legfeljebb 2 hetente 1x töltsd fel, és merítsd le, különben 'elfelejti a szakmáját' :)

2014. aug. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sírok :""DD "túltöltve az aksi"

Egy poharat túl tudsz tölteni? NEM!! Az aksi ha fel an töltve akkor nem megy bele több mint a pohárba a víz. ( a szemléltetés az "informatikusnak" )

2014. aug. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és ha informatikus akkor biztosan tudja a választ..:D
2014. aug. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én fogalmaztam így hogy túltölve. De tök mindegy kár egy ilyen oldalon segítséget kérni. :) Ti csak röhögni tudtok ha valakinél valamihez jobban értetek ez elég gáz szerintem. Nekem is van szakterületem és én is tudnék sikítva röhögni a marhaságaitokon de sosem teszem. Ha valamihez értesz az olyan mint amikor nyersz a lottón. Nem fogok tőle elájulni, max attól ha adakozol, a tudással is így van attól leszel valaki ha azt át is tudod adni. Az ilyen és ehhez hasonló emberek azok, akik nézik/nézték (lehet, hogy pont Ti vagytok a kivételek-nyilván hisz senki nem nézi) a győzike showtól kezdve a mónikán át etc. Röhögtök azokon, akik egy kicsit is lejjebb vannak esetleg nálatok, így nem érzitek magatok annyira szarul, amiért a tápláléklánc alján görnyedtek 7-24-ben. :)


Na mindegy, csak, hogy értsük egymást túltöltés alatt azt értettem, hogy, amikor 100%on van az aksi és benne van a gépben, mivel még mindig benne van az áramkörben ezért onnan fog áramot kapni a gép így az folyamatosan lemerül töltődik kicsit, kvázi fluktuál a töltöttségi szintje, ami huzamosabb használat alatt melegedést okoz, ami az akkumulátorok élettartamának legnagyobb ellensége. Na mármost, ha ezt nem 100%on hanem durván 70-80%on teszi az javítja az élettartamot(mint ahogy az is, amit javasltál 4-es a kivett aksira helyesen). Remélem kedves utolsó(5-6) válaszoló kielégítettem az igényeid, de kérlek inkább ne válaszolj nem akarom, hogy elsírd magad(komolyan mondom, innentől tényleg nem érdekel a véleményed).

2014. aug. 28. 01:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!