Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Külső akkumulátorként laptopho...

Külső akkumulátorként laptophoz ez jó? (Lenovo z510)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szeretnék egy külső akksit is venni a laptopomhoz (Lenovo z510) de elég egyedi a csatlakozója így nem tudom, hogy milyet kellene vennem. Így néz ki:


[link]


Találtam kettőt is, de nem tudom melyiket lenne érdemes, mert nem tudom, hogy melyikkel lehetne használni a laptopomat is:


[link]


[link]


Illetve még egy kérdés, a laptopot nem lehet usb-n keresztül tölteni ugye?



2014. aug. 25. 04:21
 1/4 anonim ***** válasza:

már bocs,hogy visszakérdezek,de neked minek a külső akku ?

-merthogy mások nem használnak ilyent.

2014. aug. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló...

Külső akku amin keresztül (egy kábellel :O) lehet tölteni a laptopot. Mondjuk amikor nincs áram vagy áramforrás esetleg ? XD


Laptopot te ugyan nem töltesz USB porton keresztül.

2014. aug. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szirty ***** válasza:

1. Megnézed milyen feszültség és áram igénye van a laptopodnak. Ezt a legegyszerűbben a hozzá adott AC adapter kimeneti adataiból olvashatod le. Mivel nekem erre nincs lehetőségem, a Lenovo Z410/Z510/Z510 Touch Hardware

Maintenance Manual-ra tudok támaszkodni.

Eszerint 20V DC mellett kell neki 3.25A


2. Megnézed, hogy a kiszemelt "külső akku" tudja-e ezt szolgáltatni.

Az első linked szerinti kütyü 19V-on tud 3.2A áramot, tehát eléggé határeset.

A második linkeden lévőn beállítható a 20V és max. 4A a kimenő árama. Bár az nem világos hogy ezt 5V-os vagy 20V-os kimenet mellett tudja.


Sajnos valószínűleg egyiket sem tudod csatlakoztatni a Lenovo z510-hez, mert a speciális tápcsatlakozóját ezek nem tartalmazzák.


A laptopot nem lehet USB-n keresztül tölteni.

2014. aug. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ :D

Utolsó válaszoló: megkérdeztem és lehet rendelni hozzá, szóval elvileg tudnám haszálni :D

Még egyszer mindenkinek köszönöm :)

2014. aug. 26. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!