Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Adott egy 7 éves számítógép,...

Adott egy 7 éves számítógép, mit érdemes rajta kicserélni, hogy kicsit kornak megfelelő legyen?

Figyelt kérdés

Íme:

Asus M3A AM2 alaplap

AMD X4 Phenon 9850 (2,%) CPU

2*2Gb Kingmax 1066 DDR2 RAM

Gainward HD 4850 512MB VGA

és egy 550W-os táp...


Nem akarok überszuper gépet, de azért ez mégis egy 6 éves szg., videókártya nem HDMI-s, ami nekem fontos lenne, a RAM is kevés.. Ezt a két dolgot mindenképp cserélném. Többit nemtudom érdemes-e, ezért fordulok hozzátok.


Videokarira 20e, max. 30-at szánnék, és RAM-nak egy 8 gigás ddr3-ast minimum.


Kérdés:

-Milyen videókarit ajánlotok ennyiért?

-Mit lenne érdemes még cserélni?

-A felsoroltak közül valamire van kereslet? Használt piacon eltudnám őket adni?


2014. aug. 26. 20:05
 1/2 P.O.C. ***** válasza:
100%

Hát erre én nem igazén költenék már, hanem megpróbálnám egybe eladni.

DDR3 memóriát meg úgyse támogat az AM2/AM2+ -os platform, tehát akkor alaplap és proci cserére és szükség lehet.

A HDMI -t meg már a HD4850 -es is támogatta, csak átalakító kell hozzá:

[link]

Nekem is HD4850 -es volt az előző káyrtám, nekem még mellékelték is hozzá ezt az átalakítót.

Az AMD HDMI adio driver segítségével még a hangot is átviszi az integrált alaplapi hangkártyákról. Ez már HD2xxx óta támogatott.

2014. aug. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, a gépet eladtam végül 40e forintért és újat raktam össze.
2015. jan. 25. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!