Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » FULL HD videó vágás! Ezzel a...

Kovi Petya kérdése:

FULL HD videó vágás! Ezzel a géppel lehetséges?

Figyelt kérdés

(a kérdésekre szeretnék választ kapni, nem kell tanács más program használatára, stb.)


Szia!

Jelenleg ezekkel a dolgokkal rendelkezik a gépem: Intel Core 2 uo CPU 2.33 GHz, GeForce gigabyte 9600 GT 512,2 Giga ram.

Az a problémám van, hogy ha simán felmásolom gépre a nyersanyagot akkor akadás mentesen nézhető, de amint sony vegas-ban elkezdem a vágást, a preview kép borzalmasan akad, AKKOR IS HA annak felbontását a legrosszabbra állítom. Feladat kezelőben megnéztem a procim 91%-on pörög ha elindítom a lejátszást.

A kérdéseim a következőek: 1. Ha veszek egy jobb procit, az megoldja a problémát? 2. Ha igen, milyet?


Van lehetőségem megszerezni nagyon jóó áron ezt a gépet:

Tápegység.. 500W Cooler Master RS500-PSAPJ3

Proci.. amd phenom ii x4 955 black edition 4x3,2ghz

Procihűtő.. arctic cooling alpine 64 pro rev. 2

Alaplap.... 785g-e53 msi AM3

Ram.. 2x2gb 1600mhz cl9

Vga.. Alaplapi radeon Hd 4200 1gb

Winchester.. 1 tb 64mb cash sata 3

Meghajtó.. sata 2 dvd író

Ház.. Raidmax sagitta Gaming development


Ezen kifogástalanul működne a vágás???


Válaszokat köszönöm :)



2014. aug. 30. 09:20
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem nem jó oldalról közelíted meg a problémádat:


-"a preview kép borzalmasan akad"

Na és aztán? Az elkészült anyag jó lesz? Csak azért ,hogy egy előnézeti kép ne akadjon - ne cserélj gépet....

2014. aug. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. válaszoló:

De akkor, hogy a fenébe tudja jó helyen megvágni a videót?!

Nekem is laggol az előnézet, elvágom nagyjából a vágandó hely környékén, és a kész videóban (ami 3 óra render idő) kiderül,hogy rossz helyen vágtam meg, mert a hang előbb volt, mint a kép...

2014. aug. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nincsen benne idősáv állítási lehetőség? (-tól -ig)
2014. aug. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egy összetett videó vágásánal (videóklip, promo video, werk film, stbstb.) Fontos, hogy lásd az előnézeti képet, mert nem hogy meg triplázza az elkészítési időt, hanem 5x 6x lassabb lesz a folyamat. Még a HD korszak előtt több videoklipet elkészítettem, amihez szükséges az előnézeti kép. Így, hogy akad mint a szemét is csináltam dolgokat, de bele un az ember a munkába, ha folyton renderelgetni kell, hogy nem-e csúszik a kép a hang alatt, teszem azt 0,4 másodpercet. Rengeteget számít. 2-3 ilyen rosszul beállított rész már nagy csúszást eredményez. Be lehet ugyan állítani az idősávon is a dolgokat, de ugyan ez a helyzet, mint amit említettem. Megnöveli az elkészítési időt, és nem is biztos, hogy jó, mert ha gyorsabb/lassabb a szájmozgás, akkor képiség tempóján is változtatni kell.


A videózáshoz értek, ellenben a számítógépek belső összetételéhez nem. Már vagy 8 éve nem követem az új dolgokat, fogalmam sincs, hogy melyik vga jobb mint a másik vagy hasonlók.

2014. aug. 30. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!