Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mitől gondolkodhat az alul...

Abripeter kérdése:

Mitől gondolkodhat az alul írtak szerint sok sok percet a gépem?

Figyelt kérdés
A Win telepítés elején és van hogy közben is kb 20 perceket áll minden / a telepítő eredeti / és ha nagy nehezen felmegy a rendszer, a netes dolgok rendesen mennek, feláll a sys normálisan, viszont pár program telepítésekor ugyan ezt produkálja, vár csomót, mielőtt elindul a dolog! Az élményindex max 3/4 ig, de van hogy csak negyedéig jut el 30-60 perc alatt, majd írja hogy nem tudja megcsinálni! Alaplapi videóval is ezt csinálja és új kártyával is, szóval gondolok én proci/ram hibára, a wincsit kizártam, mert több tipussal ugyan ez van, szóval mindegy mi van benne ebből! Cpu Z vel normális adatokat mutat, az Everest sem rinyált és a hdsentinel is jó érékeket mutat! Esetleg valami progi, amivel ram-ot tudok tesztelni, vagy alaplapot? Gyanakszom még a tápra, mert 350w -os csak és van egy fura kapirgászó zaja, ami átjön pl egy fülhallgatón is! 2 magos Intelről van szó, a gép alapjai szintén Intel-ek, hőfokok jók! Bármilyen teszt progi érdekelne, esetleg bármi ötlet, mi okozhat ilyet! Videók Hd ban akadás mentesek, net stabil, winyóra másolás rendben van! Köszi előre is, ha van valami ötleted! :) Üdv!

2014. szept. 2. 12:19
 1/8 Tengor ***** válasza:

Winyó kondíciója milyen?

Pontosan milyen CPU?

Táp pontos típusa?

2014. szept. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha az élményidex nem fut végig akkor szerintem valami driver hibája van, én is ezzel szoptam nekem egy régebbi geforce kártyám van és amit automatikusan letölt hozzá drivert a windows azzal lefagy élményindex futtatásnál , vagy csak nem megy végig, ha lassú a gép sok minden lehet a hibája, driver, ram, vinyó,háttérben futó progik , ha lassab procid van akkor egy virusírtó is nagyon le tudja lassítani a rendszert. Amúgy én az intelről még csak szinte rosszakat hallottam és tapasztaltam, én már csak amd-s gépekkel foglalkozok és azóta sokkal kevesebb a gondom.
2014. szept. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

CPU típusa DualCore Intel Core 2 Duo E7400, 2800 MHz (10.5 x 267) ---> 65 watt max ami kellhet neki


Táp Atx 350W


A tápnál megjegyezném, hogy 12V on 20 Ampert tud! Az alaplapi kártyával ugye ez simán elégnek kell legyen, viszont a MSI R5450 kártya amit beletettem, annak 300W kell, de 22Amper! Ha benne van a PCI-ha nincs, ugyan ezt csinálja és jelenleg reset után is vagy 3-4 perc sötét képernyőm volt, de onnantól már okés minden /ha nem telepítek, de néha a telepítések is jól mennek simán/

2014. szept. 2. 12:42
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja a winyó 100% os, többet is kipróbáltam új sys-szel
2014. szept. 2. 12:42
 5/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg Chrome alá telepítem a Java-t, letöltötte pikpakk, és most a + billion devices-nél áll, ez a várakozás lehet 5 perc de lehet hogy 10-20, aztán sutty és tovább fog menni!
2014. szept. 2. 12:51
 6/8 A kérdező kommentje:
A drivert azért zárnám ki, mivel már maga a win telepítő is ugyan ezt produkálja...
2014. szept. 2. 12:53
 7/8 Tengor ***** válasza:

A táp nem túl beszédes. Érdemes megbízható típust használni!

A CPU-t a BIOS megfelelően felismerte? Megfelelő teljesítménnyel megy?

2014. szept. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Felismerte a bios igen és egy inteles cuccal is teszteltem a lapot meg a procit! Tettem új drivert is és most igaz hogy 5 perc volt, de lefutott az élményindex is!
2014. szept. 2. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!