Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítástechnikai bolt nyitásá...

Számítástechnikai bolt nyitásához, nekem mint tulajnak milyen végzettséggel kell rendelkeznem?

Figyelt kérdés
Asztali gépek, Laptopok, kiegészítők stb forgalmazásával és javításával foglalkozó boltot nyitok. Valakitől hallottam, hogy nem elég egy hozzáértő alkalmazott hanem a vezetőnek is tudnia kell az elvégzendő dolgokat.

2014. szept. 10. 09:45
 1/5 Tengor ***** válasza:
Semmilyen. Ha kiderül, hogy nem értesz hozzá úgy sem lesz vevőköröd.
2014. szept. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem eladói, de majd kijavítanak, ha tévedek.

Nem hiszem, hogy szakirányú végzettség kellene, hacsaknem azért, hogy felügyelni tudd az alkalmazottakat.

2014. szept. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tengor!


Nem vagyok hülye a témához, ha az lennék nem nyitok boltot.

Annyi, hogy nincs róla végzettségem. Az alkalmazottamnak viszont lenne, szóval a vevők ki lesznek szolgálva szakszerűen!

2014. szept. 10. 10:08
 4/5 SimkoL ***** válasza:
A gyakorlatban a kutyát sem érdekli milyen végzettséged van neked vagy az eladódnak. Kell egy BT vagy KFT és ennyi. Volt egy rendőr barátom neki is számtech. boltja volt évekig, se neki sem az alkalmazottjainak nem volt még eladói papírja sem. A kocsmánkban kerámiafestő volt az eladó, a feleségemnek és nekem pedig vasútforgalmi végzettségem van. Jó van még egy pár mindkettőnknek, de egyik sem kapcsolódik a kereskedelemhez. Egyedül a gázpalack cseréhez kellett vizsgát tenni - gázcseretelep kezelő és tűzvédelmi - de azt is csak a Shell ellenőrizte - ő is fizette. Volt pár ellenőrzésünk a NAV részéről :( de soha nem jöttek azzal, hogy mit keres egy vasutas a kocsmapult mögött. Legyél bejelentve vagy legyél BT, KFT tag és ennyi.
2014. szept. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 P.O.C. ***** válasza:

Minimum műszaki cikk eladói vagy kereskedő boltvezetői OKJ végzettség mindenképp kell. Anélkül nem adják ki a vállalkozási engedélyt se.

Vagy ennek hiányában alkalmaznod kell egy személyt, akinek megvan ezen a végzettsége.


Amúgy ezeket a tanfolyamokat lezavarják max 1-1 hónap alatt. Kevesebb, mint 100 ezerből megvan.

2014. szept. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!