Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Logikátlan, megmagyarázhatatla...

Logikátlan, megmagyarázhatatlan problémája van vagy a gépemnek, vagy az internetnek, vagy a routernek. Én már semmit nem tudok. Mi történik itt?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott h van egy laptopom. Most vettük 1 hete. Itthon előzőleg, minden gépen ment az internet tökéletesen. Csupán csak annyi volt a baj, hogy ha ipaddal rácsatlakoztunk akkor elment az internet, de ez mellékes. Az eddigi gépek amikkel rácsatlakoztunk:Acer,Samsung. Windows xp rendszerrel is és Linuxxal is. Soha nem volt probléma.

Most, hogy új gépem van (Lenovo,win7) a youtube videók akadoznak. De más is. Indavideó,stb. Néha elmegy a net és azt írja korlátozott hozzáférés. Aztán amikor indítok egy problémamegoldást akkor azt írja h vagy az alapértelmezett átjáró nem érhető el, vagy egyéb hibaüzeneteket. Hozzáteszem, mellékesen megy a wifinkről egy másik gép is, annak semmi baja.

Na és itt jön a csavar. Máshol, viszont működik a gép rendesen, betöltenek a videók és semmi probléma.

Én már tényleg nem tudom mi lehet a baj. Valamelyik internetes eszközünk (router v. wifi) nem jó? ráadásul csak az én gépemnek? (Újabb gép amin nem megy, a régebbi rosszabb gépeken pedig megy).

tudnátok segíteni? mert nagyon elegem van, hogy egy 200 ezres gép ezzel szórakozik..



2014. szept. 13. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen routerről van szó, illetve hogy csatlakoztatod rá az új gépet? Ha Wifin keresztül, akkor próbáld ki a router közelében is.

Így routerre gyanakodnék, főleg az iPad-es dolog miatt.

2014. szept. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tengor ***** válasza:

Szép sztori, kár hogy elveszik a lényeg:

a.) milyen router?

b.) laptop milyen oprendszerrel van telepítve és a gyári driverek vannak-e fenn?

2014. szept. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Netgear wifi van, win7-es gép és gyártó honlapról leszedett driverek vannak fent. wifivel csatlakozok rá.
2014. szept. 13. 21:31
 4/9 Tengor ***** válasza:
A netgear nem a legmegbízhatóbb márka. 5-7 ezer Ft-ért már normális TP-Linket lehet kapni. Szerintem szerezz be egyet!
2014. szept. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen a válaszokat!
2014. szept. 13. 22:18
 6/9 anonim ***** válasza:
No várj, milyen Lenovo gépről van szó? Pár hete futottam bele egy díszpéldányba (Lenovo m5400), amelyben a Broadcom Wifi chip _minden_ wifi hálózatról idővel leszakadozott gyári driverekkel. A vége visszaküldés lett.
2014. szept. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az enyém lenovoz510
2014. szept. 14. 00:31
 8/9 anonim ***** válasza:

" Logikátlan, megmagyarázhatatlan problémája van vagy a gépemnek, vagy az internetnek, vagy a routernek. "


-azért ebből a mondatodból simán kiérződik,hogy nagyon hiányosak az ismereteid,mert azért már rég elkellett volna odáig jutnod,hogy a 3 közül/gép-net-router/,legalább 2-őt kizárjál,de ha még semmit se tudsz,akkor így te egyedül nem is fogsz ezzel az üggyel megbírkózni,

2014. szept. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
windows 7 nem a legjobb nekem mindig minden lefagyot rajt. windows 8.1 re nempróbáltad telepiteni ? Az sokkal jobb mint a win 7. A win 7 eredeti vagy leszedted valhonan ? Mindenesetre én nemhasználnám azt a szart,de mik a géped pontos adatai ?
2014. szept. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!