Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik az a linux ami normális...

Melyik az a linux ami normálisan működik?

Figyelt kérdés

Van egy régi gépen. Intel pentium 4 3.06Ghz procival, 2gb ram-al és geforce gts 250 1gb-os vga val. Windows xp lejárta után nem volt használatban a gép,bár tudom úgy is lehet használni. Gondoltam telepítek rá linuxot.

Próbáltam az Ubuntut.Ami olyan jó volt,hogy kb 5 percet vártam hogy bekapcsoljon a gép. Ha 3 valamit megnyitottam az egyik kifagyott. Azt le is töröltem. Feltettem a xubuntut. Az jó volt. elég gyors is. De mikor youtubozni akartam,hát az nem lehetett rajta.Frissítettem a vga drivert. váltogattam a drivereket, zárt,nyitott minden. Hiába akadozva mentek a videók.Mondták próbáljam ki a minitube-ot,de azzal is.Kipróbáltam a html5-öt. Azzal enyhült,de azzal is akadt. Feltettem a Linux Mint Cinammont és a Mate változatát is. Mindegyikkel ugyanez volt a hiba. Király a rendszer nem szidom csak a youtube mindegyiknél ugyanúgy akadt hiába csináltam bármit. Azt is mondták,hogy a flash player nem támogatja a linuxot. Csak kisebb frissítéseket ad ki hozzá már. De próbáljam ki a google crome-ot. felmentem az oldalára leszedtem,felraktam,de azzal is akad a youtube. Valaki tud ajánlani valamit. Vagy melyik linuxot tegyem fel. Nekem csak youtubozásra megfilmnézésre,netezésre,zenehallgatásra meg néha office munkákra kell. Meg lehet valahogy oldani,hogy normálisan full hd ban nézhessek videót vagy inkább tegyem vissza az xp-t ? (A meghajtókat minden linuxnál újraformáztam. 2gb volt a swap 15gb a rendszer helye és a többi 146gb a home helye volt.) Előre is köszi a segítséget.


2014. szept. 14. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:

a kerdesed qrva jo !!!!

ezen ragodom mar jo par eve

probalj memobol futattni linuxot(puppy linux,simplicity regebbi verzioi stb)

2014. szept. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez a CPU Windowson is éppen hogy vinné a Youtubot. Windowson viszont azért ment nálad szépen, mert a VGA-d hardwares gyorsítását kitudja használni a flash. Linuxon pedig azért szaggat, mert sz@r a VGA driver, és ezért a CPU segítségével próbálja lejátszani azt, ami mint írtam Windows alatt is kevés.
2014. szept. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
és ezzel lehet valamit kezdeni ?
2014. szept. 14. 15:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem, mivel a driverek forráskódja zárt. Idővel javulni fog a dolog, mert ahogy jönnek ki a játékok Linuxra úgy fog javulni a driver minősége is, hisz a VGA gyártóknak a Linux is piaccá válik.
2014. szept. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!