Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan válaszam szét a vonalak...

Eckmannpéter kérdése:

Hogyan válaszam szét a vonalakat a háttértől?

Figyelt kérdés

Számítógépre átvittem egy kpet, amit egy tableten rajzoltam.

(Csak síma fehér lapon egy feketevonalas rajz.) Hogyan tudom szétvállasztani a körvonalakat a háttértől ügy, hogy az egy új rétegre kerüljön?

A színszerínti kijelölést már használtam, és úgy másik rétegre, de akkor pedíg a széleknél világos szürke pixelek maradnak.



2014. szept. 14. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
gimp-ben csinálsz egy üres layert alá, és varázspálcával a fehéreket kijelölgeted majd del. PNG-be vagy alfa layert kezelő formátumba mented
2014. szept. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tabaki ***** válasza:

"a széleknél világos szürke pixelek maradnak."

Miután áttetted a másik rétegre, vödörrel töltsd ki feketére. De adott esetben megteheted azt is, hogy a szín szerinti kijelölés után csökkented vagy növeled attól függően, hogy a rajzot vagy az alapot jelölted ki, így le tudod vágni a peremet is. A rajztól függően az is megoldás lehet, hogy Inkscape-ben a háttér eltávolításával két színben vektorizálod a képet, utána vagy abban használod tovább, vagy exportálsz egy PNG-t, és azt viszed be a Gimpbe rétegként.

A legegyszerűbb módszer egyébként az, ha a Gimpben a rajzod rétegét Szorzás módúra állítod, és az alá teszed be a hátteret, ilyenkor ami a rajzon fekete, a képen is fekete lesz, ami pedig fehér, ott a háttér színe. Ez nem működik, ha a rajz színét is meg akarod változtatni, mert az alsó kép minden más színen át fog látszani.

2014. szept. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tabaki ***** válasza:
Ja, még annyit: Ne feledkezz el arról sem, hogy kijelöléskor változtathatod a küszöbértéket, ezzel is kiejtheted a nemkívánatos világosabb pixeleket.
2014. szept. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tabaki ***** válasza:

Na még egyet: Színek > Színből alfa.

Alaphelyzetben fehér a beállított szín, amelyikből átlátszót csinál, tehát pont az, ami neked kell.

2014. szept. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket. :)
2014. szept. 17. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!