Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lehetséges internet nélkül...

Lehetséges internet nélkül dolgozni a gépen?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy igen, de nem egyszerű. A lényeg. Nem akarok tweeterezni, networkozni, facecebookozni, messenderezni, skypezni és a macska szájába zavarni az egeret joystickkal. De föleg nem akarok microsoft fiókot. Ezért töröltem a 8.1-et - 1 évig kinlódtam most újból win7 ultm.van. Egy szerverszintű gépem van azon dolgozom, hang és filmstudiókkal. Letiltva deffender, update, a tűzfalon a programok be és kimenőszabályok. Csak vírusvédelem működik. Havonta egyszer megyek fel, update és a vírusvédelem frissítése. Utána vírusírtó boottal, cleanmgr, sfc/scannow, CCleaner, WO11. Fél éve megy, minden rendben van, de azért az állandó figyelmeztetések - már amit nem lehet kikapcsolni - kissé zavaróak. Egy másik gépen intézem a levelezést, letöltéseket és böngészést. Utána EasyDatalinkkel vannak összekötve - net kikapcsolva - és áttöltöm ami kell. Hibátlanul működik.

/Megelőzve egy tanácsot: a deffender és win tűzfal egyedűl nem biztonságos, tapasztalatból - kipróbálva tudom/

A kérdés: tud valaki JOBB megoldást?



2014. szept. 25. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Úr Isten! Tudod ki szenvedne ennyit feleslegesen. Ha a másik gép megfertőződik, utána lazán megfertőzheti az internetre ki nem engedett gépet is. Vagy a letöltött fájlok eleve fertőzöttek, amit aztán jól átmásolsz és megnyitsz a "védett" gépen.
2014. szept. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"tud valaki JOBB megoldást?"

Persze. Csak semmi idegeskedés, éveken át lehet netezni vírusirtó nélkül és problémamentesen :) Ezt meg én tudom tapasztalatból :)

2014. szept. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Atya ég... te érmes lettél a "Ki tud több hibát egy helyen felhalmozni?" versenyben.

Miért nem lehetett ezt úgy leírni, hogy az embernek ne menjen el a kedve az első két sor elolvasása után?


De a lényegre térve: első kérdésem: mitől rettegsz ennyire?

Értem én, hogy biztonságban akarod tudni a gépedet, de arra a 21. században nem az a legmegfelelőbb megoldás, ha elzárkózol a külvilágtól.

Azért remélem, a valós idejű vírusvédelmet bekapcsolva hagytad, enélkül ugyanis a gépedre áttöltött fájlokkal simán beszedhetsz akármit. De ha nagyon kötözködni akarok, az is biztonsági hiányosság, hogy csak havonta frissíted az antivirust. Egy hónap alatt simán elterjedhet egy kártevő, és ha erre nincs felkészülve az antivirusod, simén okozhat pusztítást a gépeden.

Persze, ezeknek a valószínűsége nem túl nagy. De annak sem, hogy egy rendes, kulturált védelem mellett bármit bekapjon egy internetre kötött gép.


Az eszetlen paranoia helyett jobban megéri ésszel védekezni. A Defender (mert egy "f"-fel kell írni, és szerintem ha valaki szakmai témában ír, legalább a szoftverek nevét próbálja meg normálisan leírni) meg a Windows tűzfal tényleg nem sokat érnek, na de ez aki egy kicsit is szakmabelinek vallja magát, azoknak egyáltalán nem újdonság. Egy valamire való védelem egy reneds, kulturált antivirusból, és egy rendes tűzfalból áll legalább. Rendes, kulturált antivirus alatt értem például az Avastot és a NOD-ot. Utóbbiból persze semmiképp nem a crackelt verziót! Vagy Kasperskyt. Hogy ezek közül ki melyiket részesíti előnyben, az már egyéni szubjektív vélemény kérdése, nagyjából ugyanolyan képességűek. Én az Avastot használom évek óta, és lekopogom, semmi kár nem érte a gépemet, pedig aztán használok rendesen internetet. Tűzfalnak meg akkor már inkább a ZoneAlarm.

A lehető legnagyobb biztonsághoz hozzá tartozik, hogy korlátozott fiókok használok, rendszergazda jogokat csak akkor veszek igénybe, ha feltétlen szükséges. (Linuxon ez már a kezdetektől fogva így van...)

Továbbá ami a legfontosabb: az adataimról rendszeresen készítettem biztonsági mentést. Hiába véded még a lenge tavaszi szellőtől is a gépedet, a hardver amortizálódik, a merevlemez soha nem örök életű. Hiába óvod mindentől a gépet, ha nincsenek mentve a dolgaid, csak idő kérdése, hogy mikor mondhatsz búcsút nekik.


"Tud valaki jobb megoldást?" Igen, fentebb leírtam.

Rendesen kell feltelepíteni az oprendszert (nem feltétlenül a legdivatosabb a legjobb), már az elejétől kezdve ügyelve a stabilitásra és biztonságra. (Lásd: korlátozott fiók.) Kell egy rendes antivirus (Avast vagy NOD), meg egy rendes tűzfal (ZoneAlarm). (+ router mögött vagyok, ami szintén biztosít némi védelmet.)

Persze értelmes böngészőt kell használnod, azaz ha Explorert használsz, sok jóban ne reménykedj. Na meg ésszel kell használni a rendszert. (Ami nem olyan nehéz.) Ha nem töltögetsz le minden vackot, ami szép, pirosan villogó keretben kínálja, hogy töltsd már le, akkor nincs mitől félned.

Én ezekkel az alapelvekkel telepítettem és használom a gépemet, és nem fél éve, hanem 4 éve. Nincs vele probléma. Akkor is csak azért lett újratelepítve, mert nagyobb merevlemezt vettem bele.

2014. szept. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#2: igen, addig, ameddig be nem nyelsz valamit, amit egy Avast simán megfogna. Nem gyakori, de azért megeshet.
2014. szept. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nos, köszönöm a válaszokat, főleg Simon Belmontét.


Amit leírt: nálam is Avast van, korlátozott jogok, biztonsági mentések, lényegében minden egyezik a tűzfal - ZoneAlarm - és az Explorert kivételével, mást használok. Az egy hónapos kiesés a vírusoknál semmit nem jelent, hisz a bekapcsolásnál frissítéssel kezd. Én is router mögött vagyok, 4 gép van az otthoni hálózaton, kettő az enyém. Másik gépemen állandóan megy az internet ugyanolyan védelemmel. Mivel annak, hogy "kulturált védelem mellett bármit bekapjon egy internetre kötött gép" szerintem is "a valószínűsége nem túl nagy" így nem félek hogy az ott letöltött állomány fertőzve kerül át a nagy gépre.

Ha már kultúráről van szó. Nem hiszem, hogy a "21. században" a "külvilágtól való elzárkózást" jelenti ha valaki nem lóg állandóan a neten, igen kultúrált emberek igen kulturált blogjait olvasva. Én inkább könyveket olvasok, a 17, 18, 19. századi kiváló "bloggerek" műveit. Közel a 70-hez négy bortársaságnak a tagja vagyok, nyelveket beszélek, együtt zenélek a barátaimmal, szóval csak sajnálni tudom aki a "külvilágtól való elzárkózás" elől megy az internetre. A defender két f betűjéért elnézést.

Még egyszer - vagy mégegyszer a 21. szd szerint - köszi a választ.

2014. szept. 25. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!