Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Gépet széthuztuk (azért...

Ostornorbi kérdése:

Gépet széthuztuk (azért huztuk ki mert egy másik gépet raktunk bele) kihuztuk azt a másik gépet és az "eredeti" gépet és utánna nem volt kép Ez mért lehet?

Figyelt kérdés
Másik monitorral se müködik csak az egér a ibllentyüzet se...

2014. szept. 27. 23:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a fogalmazásért szoval elirtam a fényegér világit és hogy miután szóval azt a gépet amit odaraktunk ideiglesen kihuztuk és az eredeti gépet visszadugtuk és aztán nem volt kép bocsi csak siettem.
2014. szept. 27. 23:08
 2/8 anonim ***** válasza:
Másodszorra sincs semmi értelme a kérdésednek.
2014. szept. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 karesz01 ***** válasza:

Tisztelt kérdező

Mikor kiírsz egy kérdést a te felelősséged és érdeked is egyben , hogy azt minél többen lássák és értsék .

Ezért a megfogalmazás és a helyesírás lét fontosságú .

És még egy fontos , hogy ne kapkodj .


Ekkor a lehető leggyorsabban kapsz választ és a legtöbbet is .


Amit most írtál ki kérdést , az egy zagyvalék , sokadszor kellett átolvasni ahhoz ,

hogy valamit is sikerüljön kibogozni belőle .


Az is érdekes lesz , hogy jó lett-e az értelmezés(em) , és így helyes válaszommal segíteni tudok rajtad .



---

A monitor táp kábele nem érintkezik , mert a konfig cseréjekor kirántottad a sok tekergő kábel miatt , amit nem vettél észre .

A monitor adatkábele rossz helyre lett csatlakoztatva .

Keres egy másik ugyanolyan csatlakozást , ha megvan dugd át arra a monitor adat kábelét .

A monitor nincs készenléti állapotban azaz a monitor nincs bekapcsolva .

A monitoron lévő (standby) kapcsoló gombbal kapcsold készenléti állapotba a monitorod .

Amikor gépházon lévő (standby) gombbal bekapcsolod a géped a monitor is automatikusan bekapcsol és lesz kép ,

ha a monitor készenléti állapotban van azaz be van kapcsolva .


A géped kikapcsolása után a monitort külön ne kapcsold ki a rajta lévő (standby) gombbal ,

teljesen felesleges nem fogyaszt olyan sokat készenléti állapotban .

Ha az lenne a kikapcsolásának az indoka , hogy zavar az erős éjszakai fénye ,

akkor ragaszd le egy kis szigetelő szalag darabbal , amit persze csak annyira nyomsz rá hogy a későbbiekben nyom nélkül le tud szedni .


---

A monitorokon kis led lámpa jelzi milyen állapotban van .


Ha a kis led lámpa nem világit , akkor áramot nem kap , illetve nincs készenléti állapotban azaz bekapcsolva .

Ha a monitor készenléti állapotban van , akkor a kis led a monitoron világít vagy villog .

Ahhoz tartozó színnel mondjuk sárgával .

Ha a gépet bekapcsolod a monitor készenléti állapota miatt bekapcsol és képet ad .

Majd a sárga visszajelző led színe zöldre vált és folyamatosan fog világítani .


A monitor állapot visszajelző led színe gyártó függő és olykor típus függő .

2014. szept. 28. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
probáltuk és a monitor kap áramot és készen léti állapotban van, azóta már elindult egyszer ugy hogy a vinyónak másik dugorol vittük be a tápot és egy órát birt aztán lefagyott akkor a táp a hibás ?
2014. szept. 28. 11:16
 5/8 A kérdező kommentje:
Na már lenyugodtam mindent megprobálok rendesen leirni egy imserösünk áthozta a gépét hogy rakjak fel neki egy játékot kihuztam a gépünket hogy betudjam rakni az ö gépét aztán a gépe valamiért nem ment ez nem lényeges a mi gépünket visszadugtam a helyére. elindult a gép... de mintha nem érzékelte volna a monitort aztán egy másik monitorral megprobáltam semmi (az egér és a billentyüzet se megy)
2014. szept. 28. 11:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Szabályosan kikapcsolt, szétszerelt, majd újra összerakott és elindított gépnek nem lehet baja. Nem romolhat el. Ha mégis ez történt, akkor vagy a szétszerelésnél, vagy az összerakásnál hibázhattál.

Egészen kivételes véletlen lehet esetleg, hogy egy már eleve betegeskedő, meghibásodott, de még működő gép pont ekkor omlott végérvényesen össze.


Szabályos kikapcsolás:

Leállítom a gépet az oprendszerben kiadott paranccsal, legyen az Win, Mac, Linux, bármi.

Amikor a gép már leállt, szerelhető szét. Néha a leállás igen hosszú is lehet, ha éppen frissítésekkel van elfoglalva.

Szétszerelés: ha a házon van hálózati kapcsolom kikapcsolom, s azután kihúzom a tápkábelt a konnektorból. (Nem a gépből!)

Ez után lehet róla bármi is lekötni.


Visszaszerelés:

Minden kapcsolódó eszközt csatlakoztatok a géphez.

Bedugom a tápkábelt is.

Ha van a házon tápkapcsoló, bekapcsolom.

Elindítom a gépet.

2014. szept. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Talán a tápkapcsolot nem vettem észre és az volt a baj de utánna sok idö után elvittük a gépet egy ismeröshöz kiderült nálkuk hogy a vinyó müködik hazahoztuk és müködött a gép. Érdekes o.o
2014. szept. 28. 20:30
 8/8 A kérdező kommentje:
csak egy "meg sétáltatástol helyre jött"
2014. szept. 28. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!