Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nemrég vettem egy új gépet és...

SFF kérdése:

Nemrég vettem egy új gépet és új netet köttettem be. Ki próbáltam és amikor meg nyitom pl a youtubot és a facebookot plussz megy egy telepítés megy akkor lefagy a gép, és van amikor elsötétül a kép is. Mi lehet ennek az oka? HELP!

Figyelt kérdés

A gép adatai : intel Core i7-4770S 3100MHz 8MB LGA1150 Box,integrált videókártya intel HD 4000 graphics 512Mb,a merewlemezt a régi gépemből tettem át az újba, ram Kingmax 2×4GB DDR3 1333MHz ,alaplap:ASROCK H81M-VG4

Win7 oprendszer..


2014. szept. 30. 20:56
 1/5 Lajos54 ***** válasza:
Hát, telepítés közben nem kellene mást csinálni a gépen... A legtöbb telepítő ki is írja, hogy "Állítson le minden futó programot".
2014. szept. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát! ez igaz amit mond de a probléma továbbra is fent maradt ma az avast-ot frissítettem és újra lefagyot és elsötétült.(más program nem futott a háttérben!) ez mi lehet? talán az hogy régi a winchesterem?
2014. okt. 1. 08:21
 3/5 Lajos54 ***** válasza:

De az új gépben újra lett telepítve a Windows? Az hogy a HDD régi, nem jelent semmit, ha hibátlanul működik.

Mindenesetre, ha ilyen gyakran lefagy, az vagy oprendszer hiba, vagy valami hardveres probléma lehet.

2014. okt. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen újra lett telepítve természetesen le is lett formázva!

a winchester elég hangos kerreg..

amúgy szeretnék egy új winchestert egyenlőre ezt a neve: Western Digital Caviar Blue 1TB SATA3 WD10EZEX.. (későb egy SSD-t) mi a véleményed a caviar blue-ról?

2014. okt. 1. 17:58
 5/5 Lajos54 ***** válasza:

Érdemes lenne megpróbálni egy úgynevezett "Live" operációs rendszerről elindítani a gépet. Például az Ubuntu nekem bevált, már több, elindulni képtelen gépről sikerült vele az adatokat lementenem: [link]

Kell készíteni egy ilyen CD-t vagy pendrive-t, és arról indítani a gépet. Ha hibátlanul működik, akkor nincs egyéb "szervi" baja, valószínűleg a HDD a ludas.

Manapság már könnyen lehet szerezni egy félretett 20-40 Gigás, de még működőképes HDD-t (akár kölcsön), feltolni rá egy bármilyen oprendszert (akár próbaverziót). Ha azzal is hibátlan, akkor tényleg a winchester a rossz.

Persze vannak még alternatív megoldások, például egy próbaverziós Sentinel feltelepítése (már ha nem fagy le közben a rendszer ismét), és leellenőrízni a merevlemezt.

Sajnos, az ilyen hibákat csak hosszadalmas, kizárásos módszerrel lehet kijavítani, de megéri, hogy ne verjük magunkat egy rosszul meghatározott hiba miatt felesleges költségekbe.

2014. okt. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!