Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség a windows 9 és...

Mi a különbség a windows 9 és a windows 10 között?

Figyelt kérdés
Teljesen össze vagyok kavarodva. Most úgy volt, hogy kijön a windows 9 a 8.1 után, és most akkor a 10 is. Megnéztem a videóban a 10-et, hogy hogyan néz ki, de egyébként nem votlam tőle elragadtatva. Nekem még mindig a 7 az ász, de vajon mi a különbség a W9 és a W10 között?

2014. okt. 5. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Leginkább az, hogy Windows 10 létezik, 9 pedig nem. Bővebben: MS átugorja a 9-es számot, hivatalos magyarázat szerint azért, mert akkora változást hoz a 10 a platform életében, amit nem fejezne ki eléggé az egyel növelt szám.

Videókkal pedig nem érdemes foglalkozni egyelőre, minden Windows a fejlesztés korai fázisában alig különbözött az azt megelőzőtől.

2014. okt. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Most úgy volt, hogy kijön a windows 9 "


Nem.

2014. okt. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

"hivatalos magyarázat szerint azért, mert akkora változást hoz a 10 a platform életében, amit nem fejezne ki eléggé az egyel növelt szám."


Ez ostobaság, nem ez az ok.

2014. okt. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#3: nem én találtam ki. De akkor mit tartasz valós magyarázatnak?
2014. okt. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz win 9 úgy döntöttek a Microsoftnál, hogy átnevezik a 9-est 10-re és 10 néven adják ki
2014. okt. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Windows 9 alatt 8.1-et értesz? :)

Semmi. Vadi új diretx(ek) meg a szokásos MS újjítás.

Többes szám igen, mert kettőt is fejlesztenek egy időben. De szerintem lehetlesz használni mind2 majd win8.1-en is, így vagy úgy.

2014. okt. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"De akkor mit tartasz valós magyarázatnak?"


Sok programban a programozok azt ellenorzik, hogy az OS neve "windows 9"-el kezdodik-e, ha igen, feltetelezik, hogy win 9x-en fut a program. Ha most az ms kiadna egy masik win 9xxxx-t, ami alapjaiban elter a '90-es evek windozaitol, az rengeteg regi programot osszezavarhatna, tul nagy a kockazat.

2014. okt. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

#7: igen, ez is egy lehetséges magyarázat, de elég gánynak kell lennie a kódnak, hogy így ellenőrizzék a verziót. (Legtöbbször verziószámot ellenőrzik, emiatt is 6.1 a 7 verziószáma, hogy Vistára optimalizált alkalmazások ne találkozzanak nagy ugrással...) Ilyen esetekben tökéletesen működhetne egyébként a kompatibilitási mód...

Én sokkal inkább tartom hihetőnek a marketinget. Vista után is nem véletlenül lett 7 (nyakatekert magyarázattal)...

2014. okt. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy az egyik létezik, a másik meg nem.

Nincs olyan, hogy Windows 9. Tudod, a marketing sokszor átírja a józan logikát. Hírverést akartak, így egy ravasz húzással úgy döntöttek, hogy a Windows 9-et átnevezik Windows 10-re. A hivatalos magyarázat szerint azért, hogy ezzel is éreztessék, hogy mennyire "új orányt képviselnek".

Röviden: a Windows 10 az a Windows 9 új neve. Olyan, hogy Windows 9, nem fog megjelenni.


Az mondjuk vicces, hogy milyen "fejlesztéseket" eszközölnek MS-ék a Windowsokban. Forradalmi újításként kikerült a Win8-ból a Start menü, amit a Win10-ben forradalmi újításként visszahoznak.

Hogy van-e gyakorlati haszna annak, hogy viszonylag rövid időn belül ez már a többedik új Windows-verzió (8, 8.1, 10), afelől erős kétségeim vannak. Kapunk megint egy átdesignolt bughalmazt, meg egy halom kompatibilitási problémát úgy, hogy emellett hasznos újítások nem nagyon lesznek.

2014. okt. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7: ügyes, te is jól bekajáltad ezt a kamut.

Valamire való programozó nem az oprendszer (string típusú) azonosítját fogja lekérni, hanem a verziószámot. Egyszerűbb és gyorsabb számokat összehasonlítani, mint szöveget.

Csak valaki - akinek kb. annyi fogalma volt a programozáshoz, mint nekem a kortárs örmény drámákhoz - kitalálta, hogy biztos ezért léptetik 2-vel a verziószámot. Sok gondolkodni lusta ember meg elhitte.

2014. okt. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!