Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win7 alatt hogy tudok egy...

Win7 alatt hogy tudok egy partícióból egy másik partícióhoz több tárhelyet hozzáadni?

Figyelt kérdés

A gépen van két partíció. Egy 120 GB-os és egy 30-as.

A rendszernek sajnos nem elég a 30 giga, telerakta frissítésekkel(már csak 5 giga hely van rajta).

De ha lemezkezelőben zsugorítom az adat partíciót, azzal nem tudom kiterjeszteni a rendszerpartíciót...

Esetleg van olyan lehetőség, amivel lehetne ilyet?

Vagy a másik, hogy hogyan töröljem le a frissítéseket a francba?



2014. okt. 7. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Sehogy particion manager progival
2014. okt. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És tudsz linkelni egy ilyen progit?

Vagy ez a neve hogy partition manager?

2014. okt. 7. 17:53
 3/8 A kérdező kommentje:
*particion
2014. okt. 7. 17:53
 4/8 zageer válasza:
A legegyszerűbb az újratelepítés, ott betudod állítani rendesen a partíciókat. De én igazából 150GB-os winchester-t nem darabolnék fel, mert mindkét partíciónak szüksége van 20-20 GB szabad helyre a maximális teljesítményhez, ha egyberakod őket akkor pedig összesen 20 GB-ot kell üresen hagynod.
2014. okt. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De ha egyberakom őket és valami gyíkja lesz az oprendszernek, akkor nem kell szarakodnom a biztonsági mentéssel, hanem újrarakom a C-t, és az Adat partíció sértetlen. De ez csak az én véleményem, lehet hogy tényleg nem fontos feldarabolni, de hát Win7-nek 150 GB édes kevés.

Szerinted a 8.1 jobb lenne? Azt tudom, hogy jóval kevesebbet foglal, mert a grafikája le van pusztítva, de amúgy használható oprendszer, vagy jogosan fikázzák?

2014. okt. 11. 13:57
 6/8 A kérdező kommentje:

Picit rosszul fogalmaztam.

Ha egyberakom a kettőt, és lesz valami gyíkja az oprendszernek, akkor éppenhogy szarakodnom kell a mentéssel.

Ha két partíció van, ez elkerülhető.

2014. okt. 11. 14:16
 7/8 zageer válasza:

Tudom és nekem is sokáig így volt particionálva, de rájöttem, hogy minden egyes alkalommal telepítésnél beállítani az útvonalat elég macerás, arról nem is beszélve, hogy egy rakat program meg se kérdezi, hogy mégis hol legyen... De persze ha telepíteni nem akarsz arra akkor ezzel nem kell foglalkoznod. Egyébként én az avast free verzióját használom kb 4 éve és még egyszer se volt arra példa hogy bekaptam volna valami vírust, de persze ez sokmindentől függ.

Bocsi hogy későn reagáltam a kommentedre. :)

2015. jan. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zageer válasza:
A win 8.1 ről nem tudok sajnos véleményt momdani, mert nem használtam, csak alkalmanként. Én igazából megpróbálok minél tovább a win7 nél maradni, mert egyszer úgy is lépni kell majd, de addig jobb az amit megszoktam. Nem tudom, hogy te hogy vagy vele.
2015. jan. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!