Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha beüzemelek egy NAS-t...

Ha beüzemelek egy NAS-t itthonra, és ha rákapcsolódok PC-vel illetve okos tévével, akkor milyen módon fogom látni az adatokat?

Figyelt kérdés

Tehát ha megnyitom win 7-el akkor úgy látom, mint az intézőben a többi HDD-t, vagy kell hozzá egy program, amivel meg lehet nyitni?

Illetve okos TV-n hogy működik ez, hogy fogom látni a rajta létrehozott mappákat?


És még egy kérdés, ha először a PC-n hozom létre a HDD-n lévő mappákat, és ezt követően teszem a NAS-ba úgy is jó, vagy eleve a NAS-ban kell létrehozni a mappákat?


Igazából nekem tökéletesen megfelelne ha intézőben tudnám elérni a dolgaimat a PC-n nem pedig egy külön progival.


2014. okt. 9. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:

NAS és TV függő.

Ha van hálózati megosztás, akkor simán egy mappaként fogod a gépen látni az adatokat, a meghajtók között.

A DLNA-val pedig a TV-n fogod tudni böngészni az elérhető filmeket/képekez/zenéket róla.



A NAS-ek ált. speciális fájlrendszert használni, illetve mindenképpen valami unix/linux szerű, amit a Win alapból nem is lát, szóval tuti nem jó megoldás, hogy a gépen megcsinálod. Kénytelen leszel a NAS-ben.

(És akkor még esetlegesen a RAID-ről és hasonló dolgokról nem is beszéltem, ami 1-nél töb HDD esetén szokott még lenni.)

2014. okt. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, esetleg tudnál típust ajánlani olyat amivel sima meghajtóként lehet látni a dolgaim?

És akkor még 1 kérdés: Ha én pakolászom a dolgaimat, akkor hogy tudok rámásolni intézőben, ha teljesen más fájlrendszert használ?

2014. okt. 9. 11:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy hálózati meghajtót fogsz látni és kész. Ugyan úgy másolhatsz rá dolgokat a hálózaton keresztül.


Szinte az összesben van ilyen lehetőség, most nem kezdeném átböngészni mindet.

2014. okt. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!