Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen szoftverrel lehet...

Milyen szoftverrel lehet ábrákat készíteni természettudományos szakdolgozathoz?

Figyelt kérdés
Azért ide írom, mert az infósok nem hiszem, hogy ismerik az ilyen irányzatú programokat. Tudnátok ajánlani ilyet?
2014. okt. 10. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Painttel.
2014. okt. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Grafikonokat gnuplottal vagy Originnel szokás. Szép vektorgrafikus ábrákhoz pedig nekem kapásból az Inkscape és a Corel Draw ugrik be. Persze nyilván van még egy csomó alternatíva.


A gnuplot és az Inkscape ingyenesek, bár alapból mind a kettő linuxos program. (A gnuplotnak van jól működő windowsos verziója is, az Inkscape-et még nem próbáltam Windowson.)

[link]

[link]

2014. okt. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hat az attol fugg, milyen abrakrol is van szo. Hidd el, nem egy szakdolgozatot biraltam mar, es sose azt neztem, hogy a grafikonok most excelben vagy libre office-ban keszultek. (Egyebkent en az Origin abrait kimondottan utalom.) En a sajat abraimat anno photoshopban, de nemelyiket olykor paintben csinaltam.

Ha abra alatt mondjuk egy fajleirashoz keszult reszletgazdag rajzot ertunk, vagy mikroszkop felvetelt, amiben a megfelelo testreszek be vannak nyilazva es szamozva, akkor nyilvan nem paintben keszitjuk. De pl egy folyamatabra, ami kb ugy nez ki, hogy A nyil B nyil C elagazo nyil D1 / D2, az miert ne mehetne painttel. Kordiagram meg nagyon jo lesz excellel is.

Amugy olyan programot erdemes hasznalni, amihez ertesz es amihez hozzafersz.

2014. okt. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!