Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 0xc000007b hibakód minden...

0xc000007b hibakód minden játéknál, kivéve egyet. Mi a probléma?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt letöltöttem a Ryse: Son of Rome c. játékot. Eleinte nem indult el (0xc000007b), de aztán találtam egy videót, ahol ez orvosolható. A csomagban több 100 dll file volt, amit a SysWOW64 és System 32 (Windows almappái)mappába kellett másolni. Utána működött a játék. Éjszaka kikapcsoltam a számítógépemet, ekkor 15 frissítést telepített fel. Másnap, mikor bekapcsoltam és más játékot próbáltam elindítani, a fentebb említett hibakód előjött minden játéknál, kivéve a Ryse: SoR-nál. Egyébként Windows 7-et használok. Valaki, valamit tudna tanácsolni? Mi lehet a probléma?

2014. okt. 17. 17:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Kihagytam valamit: a videó leírásában volt az a csomag, amiről beszéltem. A videó: http://www.youtube.com/watch?v=KaIshPDTlr8 és egy másik https://www.youtube.com/watch?v=7YoFANLUXJg.
2014. okt. 17. 17:13
 2/6 anonim ***** válasza:

Teljes Win Reinstall.

Idegen helyekről DLL-eket letölteni marha nagy hülyeség, olyan kártevőket szabadítasz a gépedre, amit csak nem szégyellsz.

2014. okt. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2:


Utólag már én is bánom. Vírusirtóval próbáltam meg ma kipucolni a játékot (Ryse), de nem talált vírust, majd át mentem az egész Windwos mappára, és külön-külön a SysWOW64, System32 mappára, de nem talált semmit. Akkor csak op. reinstall segít ezen? Kevésbé időigényesebb megoldás nincs?

2014. okt. 17. 17:19
 4/6 anonim ***** válasza:

A hibát biztosan meg lehet oldani (én is csak guglizni tudnék a hibakódra).

Ettől függetlenül tele lehet a géped bármivel, attól, hogy egy vírus írtó nem látja.

Neked kell tudni, hogy mit ér meg neked egy újratelepítés.

2014. okt. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 CspCsj ***** válasza:

Ha megvan a letöltött fájlcsomag, amiből átmásoltad a fájlokat, az alapján megtalálható és törölhető minden amit bemásoltál. DE(!) ha másolás közben kaptál olyan üzenetet, hogy már létezik ilyen fájl és akarod-e felülírni, és persze az igent választottad, akkor a kigyomláláskor olyan fájlt is törölhetsz, ami a rendszer működéséhez szükséges. (vagyis nem új fájlt másoltál bele, hanem egy meglévőt írtál felül, így az eredeti fájl tartalma elveszett)

Egyébként nem feltétlenül a vírusszerű fertőzéskek okozhatnak ilyesmit, hanem az adott nevű DLL fájloknak is eltárő a tartalma rendszerenként és verziónként. Ezeket csak úgy találomra összekeverni veszélyes.

Ez volt a tanulópénz...

Szóval megpróbálhatsz a letöltött fájllista alapján gyomlálni, de ha olyat is törölsz, ami a rendszer működéséhez szükséges akkor újratelepítés lesz a vége.


Akkor már inkább Rendszervisszaállítást próbálnék a másolgatás előtti dátumra, de ez sem biztos, hogy javít minden átmásolt fájlt.


Van egy parancssori utasítás: "sfc /scannow" ezzel a megváltozott tartalmú rendszerfájlokat lehet visszaállítani a telepítőlemezről (be kell tenni a lemezt, és ha talál ilyen fájlt akkor visszamásolja róla) De ez sem tökéletes megoldás, mert rendszerfrissítésnél is változhatnak rendszerfájlok, így a frissítések előtti állapot áll ezután fent, de a frissítéseket nem fogja a rendszer újra letölteni és telepíteni, szóval előbb utóbb biztosan jelentkeznek a keveredés miatt hibák.

Szóval legközelebb okosabb lesz mindenki, én is.

2014. okt. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már megoldódott a probléma. A System32 és SystemWOW64 mappában az utolsó dx_9_43 fájlokat töröltem, majd feltelepítettem újra a DirectX-et. Most működik minden. De azért köszi a válaszokat!
2014. okt. 17. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!