Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyért ilyen drágák a mac...

Milyért ilyen drágák a mac book pro gépek?

Figyelt kérdés

2014. okt. 17. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Nagyon drága rájuk tenni az almás logót. A márkát fizeted meg, semmi mást.
2014. okt. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És szerintetek megéri venni egy ilyet?
2014. okt. 17. 21:20
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha neked a márka megér annyit...
2014. okt. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4%
Nem, de elmondhatod másoknak, hogy neked futja ilyenre is.
2014. okt. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem a hardvert fizeted meg rajta, hanem a szoftvert és a támogatást. Kapsz egy jó minőségű notebookot (ami egyébkét windowsosban is akad, de azért is le kell tenni majdnem annyit, mint egy macbookért), mellé egy végletekig optimalizált, atomstabil operációs rendszert, kiemelkedő terméktámogatást és házon belül, tehát a többi apple termékkel, példaértékű specifikus szolgáltatásokat. Lényegében egy egységes rendszerbe foglalja a termékeit.


Ha a Microsoft kínált volna bármi hasonlót, a Windows Phone már rég felkapaszkodott volna az androidra és IOS-re és nem zakózott volna akkorát a Surface tabletekkel sem. Szerencsére már elindult ezen az úton.


Emellett az apple egy presztízsmárka, amihez presztízs ár tartozik.

2014. okt. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak meg kell nézni egy MacBook Pro anyaghasználatát, hűtését, belsejét és rájössz. A többit már gyakorivalasz2 szépen kifejtette. (le is pontozta valaki) Szóval az Apple cucc némileg túlárazott, de messze nem csak a márkát fizeted meg.

G.

2014. okt. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Néztem már egy rakás gépet most, hogy le akarom cseréni a régi gépem, de sosem találtam olyat ami azt nyújtaná, mint egy Mac.


Kérlek mutass egy olyan gépet ami

- fém házas

- bírja 8-10 óráig az akkuja

- megvilágított billentyűzete van

- webkamera van benne

- 256GB-os SSD-vel aminek a sebessége is eléri legalább a Macben lévő 90%-át.

- a felbontása se legyen kisebb

- a trackpadje működjön olyan könnyen és jól, mint a Macnek. Nálam itt vérzett el a legtöbb gép. Olyan trágya fos trackpadeket csinálnak még a prémium kategóriában is, hogy a hajam tudnám tépni.

- aztán nézzük azokat a kényelmi funkciókat amik az OSX-ben vannak, azokat sem találtam meg a winben. Pedig win7-et is használtam nagyon sokáig.

- a további szoftveres megoldásokat amik szintén alapból a rendszer része, az ingyenes frissíthetőséget ne is említsem. Nyilván ezt bele kalkulálják az árba. De ha gépet nézel, akkor te is kalkuláld bele, hogy meg kell venni az oprendszert is és az 1-2 évenkénti frissítést is hozzá. Tehát én 4-5 évben gondolkodom legalább.

- aztán ott van a kiesett idő a winnél amik a fenti funkciók hiánya miatt vannak.

- a magsafe csatlakozó sem egy hátrány. Jópárszor beleakadtam már a töltőzsinórba de szerencsére nem rántottam le a gépet, mert csak simán kihúzódott a gépből. Vagy a másik lehetőség amikor a kábel sérül vagy a csatlakozó. Erre is volt példa a családban.


Én befektetésként tekintek a gépre és nekem bőven megéri ezt az árat. Főleg, mert ebben a kategóriában nem találok annyival olcsóbban gépet ami megfelelne ezeknek a feltételeknek. Sőt ennyiért sem.

2014. okt. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7 nagyjából leírta, vele értek egyet. Nem olcsóak, de a legjobb minőségűek.


Sokkal nem olcsóbb egy ilyen teljesítményű Windows laptop sem, és ahhoz minden évben veheted meg az új operációs rendszert, míg az Apple-nél ezek a frissítések ingyenesek.

2014. okt. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!