Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A t-mobile-nál lehet kérelmezn...

A t-mobile-nál lehet kérelmezni hogy a mobilinternetem IP-je kívülről elérhető legyen?

Figyelt kérdés

2014. okt. 19. 00:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Az IP mindig lekérdezhető.
2014. okt. 19. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tengor ***** válasza:
100%
Kérni lehet, de ha NAT-olt IP-d van, akkor nem valószínű, hogy teljesítik is. Mi szükséged van külső IP-re?
2014. okt. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

És akkor mégis hogy használod?

Hogy kapsz választ pl. egy webszervertől?

G.

2014. okt. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jaa, hogy elérhető. Szerintem alapból is elérhető, mivel szeretnéd elérni?
2014. okt. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Netezni lehet vele de kívülről nem elérhető mert nem tudom pingelni. Mobilról osztom meg a netet és a mobil hotspot-ra csatlakozik a gépem és a gépemet szeretném elérni.
2014. okt. 19. 10:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy erről van szó.

Valamilyen dinamikus DNS szolgáltatóhoz regisztrálnod kell. A legtöbb az alap dolgokat ingyen adja. Neked meg az elég lesz.

A gépen kell futni a kliensnek, amit beállítasz és azon keresztül elérheted a gépet. Persze azon is be kell állítani, hogy elérhető legyen.

Rég csináltam már ilyet és, akkor sem a telefonnal, hanem a routeren és a modemen keresztül. Nem kizárt, hogy a telefonon is be kell állítani ehhez valamit.

2014. okt. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elvileg tudnod kellene pingelni. (megpróbálja a saját T-Home-os mobilnetjét)

Sztornó, fel kellene hívni a szolgáltatót és megkérdezni, hogy mi van, mert nekem sem megy.

1412 és addig basztatni őket, amíg nem kapcsolnak olyanhoz, aki ért is a dologhoz.

G.

2014. okt. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tengor ***** válasza:

A NAT-olás gyakorlatilag azt jelenti, hogy a telefonok nem közvetlenül kapcsolódnak az internetre, hanem egy plusz eszközön keresztül. Ez a plusz eszköz az a telefonoknak saját IP-t, de a net felől az összes eszköz, ami ehhez az eszközhöz csatlakozik ugyan az az IP-t látja.

Ez az eszköz term. a szolgáltatónál van.

Nézd meg, hogy mi a telefon/router WAN IP-je és nézd meg, hogy kívülről mi látszik (www.whatismyip.com)! Ha a kettő egyezik, akkor nincs NAT-olás, akkor be kell csak állítani a routeren a port forwardingot és esetleg a dinamikus IP-t. Ha eltér a két cím, akkor NAT mögött vagy, akkor valószínűleg nem nagyon fog menni a távoli elérés.

2014. okt. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!