Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A számítástechnika világában...

A számítástechnika világában ti mit tekintetek parasztvakításnak?

Figyelt kérdés
2014. okt. 19. 12:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Apple:)
2014. okt. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
+1 az Apple re
2014. okt. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem az Apple-t pont az Istenadta nép emelte a magasba, nem célzott parasztvakításról van szó. Ráadásul azt el kell ismerni, hogy az ember minőséget kap a pénzéért. Normális országokban nem is olyan drágán.

Szerintem a GT610 4GB meg a hasonló kártyák, a 700 wattos Vargáné és társa tápok, ill. az előre összerakott "gamer" gépek merítik ki legjobban a kategóriát.

G.

2014. okt. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%

"Apple:)"


Ezt csak azok a vamzerek hányják be minden ilyen kérdés alá, akik:

- Életükben nem használtak apple terméket

- Csórók (ami egyáltalán nem baj) de kellően irigyek is (ez baj) ahhoz, hogy irigykedjenek arra, hogy másnak jó


Tudom most leszek le applebu.z.izva, pedig cseppet sem vagyok az. Szimplán el tudom különíteni hogy mi a jó és mi nem az... 5 éve használok androidot, egy kalap fos. Hígfos. Mégsem cserélem le iphonera mert rettentően drága, és egy telefon nekem nem ér meg annyit.

Amikor tabletet vettem, egy percig nem merült fel bennem, hogy androidosat vegyek, a fenti tapasztalatok miatt. Vettem egy ipad minit, soha semmi bajom nincs vele. Én be tudom látni a hibáit (ezért is nem vagyok elvakult) igenis lefagy ez is, kilépeget, és vannak hibái az ios 8-nak is, csak amíg a telefon naponta fagy le lépeget ki, és ad sötét képernyőt egy sima böngésző vagy facebook megnyitástól, a tablet meg havonta 1-2 alkalommal fagy vagy lép ki, amikor a böngészőben már a 20. ablakot nyitnám meg, vagy a google mapsen ész nélkül belenagyítok a térképbe, mondjuk egy európa nézetről hirtelen utcaszintre. De ez azért még érthető is ez az én állatságom.


Tehát összegezve: jellemzően az utálja az applet, aki életében nem használta, de túl irigy a másikra...

2014. okt. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Jah, és azt azért tegyük hozzá, hogy az apple termékei csak nálunk számítanak komoly presztízsterméknek, más normális országokban nem. Angliába ha kimész minden 2. ember kezében azt látod, mint nálunk a Samsungok, hogy nem tudsz úgy nézni az utcán tömegben, hogy legalább 10 ember kezébe ne samsungot láss.


Tehát máshol sima tucattelefon, és az ottani keresetekhez képest szinte tucat áron. Sőt, előfizetéssel, 2 év hűséggel fillérekért kapod meg (1-2 nagybevásárlás áráért ) és nem 2 havi fizetésedért.

2014. okt. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Gamer szék, gamer egérpad... De most komolyan, tízezernél is többet elkérnek egy kis műanyag vagy alu lemezért...
2014. okt. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Gamer"


Egyrészt vicces ha olcsó cuccokra rányomják ezt a jelzőt, gamer egér, gamer monitor, gamer füles...


Másik mikor drága cuccokra írják, és úgy van beállítva hogy te attól leszel jó játékos hogy 500 ezres géped van, és 20 ezres egered...holott nem ezen múlik.


"Grafika"


Ma már nem is jó játék sokak szemében az, aminek nem űberhúdekirály a grafikája. És túl van értékelve, lásd autós, és egyéb játékok. Pedig a grafika csak kis része az egész élménynek. Ráadásul nem annyit számít mint amennyire túlértékelik. Ha közepes grafon tolsz egy játékot, ugyanúgy élvezed mint maxon.


"Számok"


2GB ram egy 10 ezres VGA-n, meg 3GHz-es processzor...csak nem mindegy hogy Celeron, vagy i5.


"Apple"


Sokan imádják, sokan utálják, de erősen túl van értékelve, és vicces hogy próbálnak belemagyarázni dolgokat hogy hú de király, hú de jó, de annyi pénzért akármelyik másik is jó.


Az tény, hogy külföldön 2-szeres fizetésből fele annyiért veheted meg, ott lehet én is azt választanám, de itthon erősen túl van hypolva. És pont az apple hívők jönnek azzal hogy a windows lefagy az android lefagy az apple meg király, közben pont ugyanolyan szar mint a többi csak többe kerül.

2014. okt. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#4: Szerintem az az üzletpolitika, hogy "A felhasználó nem tudja mire vágyik, de mi megmutatjuk neki!" - lehetne a parasztvakítás definíciója.


A minőségbe nem tudok belekötni, de abba igen hogy a 10 éves gyereknek is (itt) presztízsmárkára van szüksége. <- szerintem mutatja hogy vak az a paraszt.


Persze én csóró és irígy vagyok, de ez már maradjon a személyes problémám.

2014. okt. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Gamer szék, gamer egérpad... De most komolyan, tízezernél is többet elkérnek egy kis műanyag vagy alu lemezért..."


Így ebben a formában megértelek.

Viszont pl nekem van egy 45x40-es gamer egérpadom.

4000 ft volt, és ezerszer jobb vagyok vele fps játékokban. Én érzékeny egérrel nem tudok játszani. Alkarból rángatom az egeret, és az egérpad nélkül elég durva lenne. Nagy a hangja, nehezen csúszik, nem elég pontos, és szétkopik az egér talpa. Szóval vannak azért olyan gamer cuccok amik tényleg jók. Monitornál is aki nagyon jó pl csben az jobb egy 100 hz-es 2 ms-es válaszidős monitorral mint egy 75 hz-es 5 ms-es átlag cuccal. Persze nem azt mondom hogy mindenkinek kell az ilyen, de pl aki versenyekre jár annak szinte kötelező. Aki nem hiszi mennyit számít egy jól beállított egér, és egy egérpad annak 1.6-ban megmutatom.

2014. okt. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Mindenesetre azért az Apple-höz való hozzáállástól függetlenül rohadt szánalmas, hogy a két tábor egyes képviselői módszeresen lepontozzák a velük nem egy véleményen lévőket.

(és a személyeskedés sem illendő...)

G.

2014. okt. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!