Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Adatbázis kezelés! Fontos...

Adatbázis kezelés! Fontos kérdés. Tudna-e valaki segíteni az alsó linken lévő feladatban és a már kitöltött rész jó-e? Ha valaki megtenné hogy leírja a megoldásokat akkor hálás lennék.

Figyelt kérdés
[link] Jpg

2014. okt. 20. 20:52
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

képet elrontottam itt a jó link: [link]

Köszönöm a segítséget!

2014. okt. 20. 20:55
 2/13 anonim ***** válasza:

Építettem fel és kezeltem már pár adatbázist, de ez nekem totál áttekinthetetlen.

UML-ről nem hallott még, aki a feladatot írta?

2014. okt. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ilyen mintára kellene megcsinálnom.

data.hu/get/8150693/AB_vizsgaminta_Alapszint.docx

Kellene egy jó megoldás mert különben megszívom. :S

2014. okt. 20. 21:38
 4/13 Tengor ***** válasza:
Meddig vagy készen vele?
2014. okt. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
1es feladat. Ahol félkövér a szöveg. [link]
2014. okt. 21. 16:58
 6/13 Tengor ***** válasza:
Szóval el sem kezdted? Akkor sok sikert hozzá!
2014. okt. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Tengor ***** válasza:

Visszaszívtam... másik linket nyitottam :$

Viszont ez tényleg elég érthetetlen. Pár válaszom van, de nem a táblának köszönhetően, hanem a józan észnek :s

2014. okt. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Engem az 1. feladathoz a kapcsolatok érdekelnének hogy azok jók-e? Mert a többi feladat menet közben kész lett.
2014. okt. 21. 20:07
 9/13 Tengor ***** válasza:

1.) Külső kulcsok: a Dolgozó és Típus táblában nincs. A Munka táblában a Típus a külső kulcs, ami a Típussal köti össze (1:N kapcsolat, egy típusú feladatból több konkrét munka is lehet). A Képes táblában a dolgozó és a típus a külső kulcs. A Dolgozó és a Típus között N:M kapcsolt van (egy dolgozó több típusú munkához is érthet és egy munkához is több dolgozó érthet). Ezt kapcsolótáblával kezeljük le, ami a Képes nevet kapta. A Képes tábla a Dolgozóval és a Típussal is 1:N kapcsolatban van.

A Dolga tábla hasonló, abban a külső kulcsok a munka és a dolgozó. Egy munkát több ember csinálhat különböző munkórában és egy ember több munkát is végezhet. A többi a Képes táblához hasonlóan kijelenthető.

2014. okt. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Tehát akkor

Külső kulcsok:

képes.dolgozó, képes.típus, dolga.munka, dolga.dolgozó, munka.típus


Kapcsolatok:

TÍPUS:MUNKA 1:N

KÉPES:DOLGOZÓ 1:N

KÉPES:TÍPUS 1:N

MUNKA:DOLGA 1:N

DOLGOZÓ:MUNKA 1:N

(Ez az eddigi kész verzióm: [link]

2014. okt. 22. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!