Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » XP SP3 mellé lehet rakni SP2-t?

XP SP3 mellé lehet rakni SP2-t?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az SP2 több példányban is rajta lehet a gépen, meg azt is tudom, hogy előbb a régebbi változatot kell telepíteni, aztán jöhet az új. A gépemen most az SP3 van, és nem akarom letörölni, de újra akarom rakni. Mellé tudom telepíteni az SP2-t? Telpítőn az van meg. Itt is számít a régi és az új változat?

2014. okt. 23. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Windows XP SP2 és Windows XP SP3 dual-bootot szeretnél? Csak mert ez egyáltalán nem egyértelmű...


Ha azt elhanyagoljuk, hogy ennek valószínűleg semmi értelme, természetesen lehetséges két oprendszert a gépre tenni. Egyikre csak az SP2-t teszed fel, másikra az SP3-at is.

2014. okt. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért akarom mind a kettőt, mert az SP3, vagyis a mostani nem jó, csökkentett módban megy, normál módban nem, és nem tudom meggyógyítani, de nem akarok letörölni mindent, mármint a Dokumentumok mappát, meg néhány, konkrétan sok dolgot.
2014. okt. 23. 23:19
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként azt szeretném. Igen.
2014. okt. 23. 23:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Naszóval, egyrészt akkor ez egy lecke, hogy az oprendszer partícióján semmilyen pótolhatatlan/nagyon nehezen pótolható adatot soha, semmilyen körülmények között nem tárolunk. Windows esetén ez hatványozottan igaz.


Másrészt méretre (GB-ra) mennyi a "Dokumentumok mappát, meg néhány, konkrétan sok dolgot"?


Harmadrészt pedig, egy új oprendszernek új, teljesen üres, formázott, partíció kell, és ha eddig egy partíción volt minden, akkor 100%-os biztonságosan nem tudsz még egy operációs rendszert feltenni.

2014. okt. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A legutolsónak nincs teljesen igaza. Fel lehet rakni egy windows -t anélkűl, hogy törölni kellene a meglévő partíciót, vagy ami rajta van. Ezt már egyszer megcsináltam szándékosan, meg előtte egyszer véletlenűl is. Már nem emlékszem hogy kell, de van rá lehetőség. Ezzel viszont lehet probléma. Mégpedig az, hogy kell neki még egy windows -nyi hely+ nem biztos, hogy be tudsz majd lépni a korábbi DOKUMENTUMOK mappádba. (Ha saját használatúvá tetted, akkor biztosan nem enged be majd a windows) Erre is van egyébként megoldás. Használj mondjuk egy kezes linux -ot. Azzal nem gond a fájlok kimásolása (hacsak nincs titkosítva). Vagy ha rendszergazdaként használsz másik telepített XP -t (sp2 -est vagy sp3 -ast) akkor a dokumentumok mappábva egy üres mappát létrehozva (ha NTFS fájlrendszer van) becsatolod az egéssz meghajtót, majd saját használatúvá teszed. Ezzel hozzáférsz a régi telepítésű windows -od DOKUMENTUMOK mappájához IS, meg talán még máshoz is, de ezt még nem próbáltam azon a meghajtón, amire a windows volt telepítve.


Mindenesetre lehet feltenni SP2 -es XP -t úgy, hogy megmarad mellette a másik rendszer. (A BOOT -olással lehet baj, ha nem értessz hozzá, mert lehet, hogy átt kell írni a BOOT sorrendet tartalmazó fájlt)



DE: Inkább javaslok egy kezes kis LINUX -ot, amit LIVE -ként használva lekoppintod, ami csak kell.


Aztán mehet fel egy friss(en telepített) rendszer.

2014. okt. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!