Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy változtassam meg az IP...

Hogy változtassam meg az IP Címem? UPC Modem-routerem van.

Figyelt kérdés

Üdv! Már mindent kipróbáltam, használtam a google-t, nem is keveset. Kihúztam, visszadugtam, CMD-be beírtam azt a renew parancsot, bementem a kezelőfelületre, meg mindent amit videóban láttam, és semmi sem járt sikerrel, míg mások egy kihúzással és visszadugással megváltoztatják az IP Címüket.

Ha felhívom az UPC-t tudnak valamit adni mellyel naponta megváltozik? Vagy van valami mód?

Sok eszköz használja a netet, és mivel mindegyiknek ugyanaz az IP Címe, ez nem teljesen jó. Ha legalább fél évente változna vagy valami, de már mióta ez. Tehát Ha felhívom az UPC-t tudnak valami tanácsot adni? Vagy bárkinek akinek modem-routere van egyben Wifi minden, az tudja cserélni az ip címét?


2014. okt. 27. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:

milyen modemed van,

-mert a mi UPC modemünk 2 ip címet ad ám,

2014. okt. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
csak úgy rahiból nem fogják megváltoztatni még betelefonálással sem, ahhoz nyomós indokodnak kell lennie, mert minden IP cím logolva van, hogy épp ki használ.
2014. okt. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez az... szolgáltatói ip-t nem tudod kényed-kedved szerint változtatni, az vagy fix vagy változó, de ha változó, akkor sem előírás hogy a modem minden újracsatlakozàskor új címét kérjen és kapjon, lehet akár meddig ugyan az. Ha mindenki hasraütésszerűen új ip-t kérne és kapna àt láthatatlanná vàlna a rendszer. Sokan használjátok? És ezutàn? Másik dolog pedig az, hogy ha mondjuk azért gáz a szitu mert a sok felhasználóból előfordulhatnak olyanok, akik illegàlis/büntetendő dolgokra használják a netet, viszont hiába az IP csere, mert a szolgáltató segítségével a hatóságok úgyis megtudjàk hogy adott időszakon belül kihez tartozott egy adott ip.
2014. okt. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Reiber Péter ***** válasza:

Az uj rendszerben az IP cím eléggé fixnek tűnik, régebben azért cserélgették ,hogy pl ne üzemeltes odahaza szervert, mostanra ezt máshogyan figyelik és akadályozzák.


Ha másik IP kell valamihez, használj VPN-t például, ami elrejti az eredeti címedet és a távoli hely úgy látja, mintha egy más heléyről neteznél.

2014. okt. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. okt. 28. 04:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!