Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyi igazságtartalma van...

Mennyi igazságtartalma van ennek a microsoftról és Bill Gates-ről szóló cikknek?

Figyelt kérdés

[link]


Előrevetíteném: Nem provokációnak szánom ezt a kérdést , továbbá nem vagyok se rasszista , se nem tagja akármilyen etnikai vagy vallási csoportnak. Nekem se tetszik a "zsidózás",valamint a kuruc infó se nagyon, viszont én úgy vélem hogy ebben a cikkben azért van igazság is.

Csakhogy példa is legyen:


"Bill Gates azonban bebizonyította, hogy egy termék lehet akármilyen silány, ha kellő hangerővel reklámozzák, és végső soron elfogadtatják a fogyasztókkal, hogy "hja, kérem, ezek a dolgok ilyenek, és mindig is ilyenek voltak." Amíg valami színes, szagos, cuki figurák vannak hozzá, és lehet hozzá saját háttérképet és hangokat megadni, addig a paraszt venni fogja, mint a cukrot, akkor is, ha nincs rá szüksége "


ami érdekelne az , az hogy mennyi igazság van a leírtakban és mennyi a valótlan dolog


Ui: már nem használok microsoft termékeket egyáltalán ,viszont még mindig borzasztóan ráerőltetik a termékeiket a felhasználókra. a részben ez is adta az egyik okot a kérdés feltevéséhez.

Megbántani nem szeretnék senkit , és arra kérném a válaszolókat hogy tartsuk be a kulturáltság határait , akár a cikk mellett szól valaki akár ellene.



2014. okt. 28. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Rég olvastam ennyi hülyeséget, bár oké, nem tudom mit vártam az adott oldaltól...
2014. okt. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
61%
Nem olvastam el a cikker. De mi koze a Mucrosoftnak a zsidokhoz? Bill Gates nem zsido.
2014. okt. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem a szarmazas a lenyeg.

De ahhoz h a kerdesre erdemi valaszt lehessen adni elkene olvasni talan....

2014. okt. 29. 10:32
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Én elolvastam a cikket.

A stílusa gusztustalan, de ezt most hagyjuk.

Na most, hogy mennyi ezeknek a dolgoknak az igazságtartalma, arról fogalmam sincs, különösebben ellenőrizni sem tudom/akarom.


A kulcsmondat viszont amire te kíváncsi vagy:

"egy termék lehet akármilyen silány, ha kellő hangerővel reklámozzák ... a paraszt venni fogja, mint a cukrot, akkor is, ha nincs rá szüksége"

Hát ez egyértelműen igaz.

MS termékekre is valamilyen szinten, hiszen az egyértelműen érezhető, hogy a Win mennyire elnyomott minden más terméket, és abban egész biztos vagyok, hogy nem a felhasználóbarátságával...

Aki használt már Linuxot tudja, hogy mennyivel egyszerűbb, letisztultabb, stabilabb rendszer, mégis alig alig ismerik és használják, és ez mind a Windows miatt van.

Az mindenesetre hülyeség, hogy a Windows egy használhatatlan szar, mert ez nem igaz, de az is biztos, hogy azzal a fejlesztői kapacitással és tudással, ami például jelenleg az MS-nél van, a jelenlegi oprendszereknél sokkal-sokkal jobbakat lehetne csinálni.

Mert ha megnézed pl a Visual Studio-t messze felülmúl minden IDE-t tudásban, vagy egy Excelben is zseniális funkciók vannak, ezzel szemben Winben pl olyan ökörségeket erőltetnek (Metro és hasonló dolgok), ami senkinek nem kell, mégis lenyomják mindenki torkán.

Mert ha például játszani szeretnél PC-n kénytelen vagy Win-t használni, mert komolyabb játékokat csak Winre fejlesztenek, holott egy ingyenes Linux-on ugyanaz a játék jobb teljesítménnyel elfutna.

Na akkor vajon mekkora érdeke van az MS-nek, hogy a nagy fejlesztők továbbra se fejlesszenek Linuxra, ami viszont kezd egyre jobban feltörni...? Nyilván hatalmas.


De ez a jelenség egyébként más termékeknél is megfigyelhető, szerintem a legjobb példa erre a McDonalds.

Borzasztó ízű, nevetségesen kis adagok, szörnyen magas áron és mindezt egy gagyi gyorsbüfés kiszolgálással.

Mégis boldog boldogtalan odajár, eszi a Bigmacet, pedig egy ott elfogyasztott ebéd árából, egy olcsóbb étteremben ezerszer finomabb, frissebb ételt ehetne, teljes kiszolgálással.

Aztán megy a sírás, hogy "dehát nekem nincs pénzem étterembe járni, nem vagyok milliomos".

Persze arra nincs pénze, de 1500-ért enni egy 10 centis zsemlét meg 10 dkg krumplit, arra van...


Ilyen a világ, nem véletlenül ismerték fel a cégek már jó régen, hogy a legfontosabb dolog a reklám. És nem az a fajta reklám, amikor megismertetnek a termékkel, hanem amivel (tudat alatt) beléd sulykolják, hogy ha nem ezt veszed szar vagy, ezt vegyed, ez kell neked.

A Coca-Cola a kiadási legnagyobb részét reklámra költi, nézd meg a bugyuta reklámjaikat, amik arról szólnak, hogyan köti össze az embereket a kóla... Mekkora baromság...

Miközben ugyanolyan ízű üdítőt (ami szintén méreg kb, de ez most mellékes) megkapsz harmad-negyed áron bárhol.


Az emberek birkák, főleg tömegesen, ez ellen pedig nem nagyon lehet semmit tenni.

2014. okt. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
60%

Ez csak sima marketing ami nélkülözhetetlen ahhoz h sikeres legyen egy vállalat. Ezzel nincs gond.

Kuruc info leírt egy teljesen elfogadott dolgot negatív ként úgy h hozzá rakta h Bill Gates zsidó, de a gond az h Bill Gates ku*vára nem zsidó. Tehát a cikk innentől kezdve már nem igaz.

2014. okt. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

# 4

Köszönöm , végre valaki.

Én már szerencsémre Linux felhasználó vagyok , de pár évig használtam microsoft termékeket is , amíg 18 évesen rá nem jöttem , hogy mennyire nem érik meg az árukat , már windowson sorra kezdtem eltüntetni a "függőségeimet" , pl M$ O-t Libreoffice-ra cserélésével. Amikor 2012-ben megjelent a google drive a M$ szinte egyszerre agresszíven kampányolni kezdett ellene , mert csípte volna a szemüket ha az office részesedése akár 1%-al is lejjebbre csúszik. 2014-bn pedig a google drive koppintásaként létrehozták a one drive-ot. Szerintem szánalmas. De ezt most nem folytatom. Lényeg a lényeg már végre egyetlen micorosft terméket sem kell használnom , és merem remélni ez soha nem fog változni.


Én személy szerint utálom a mekit , """finomra"" ízesített műanyag szart árulnak. A sok ostoba szülő meg viszi oda az 5 éves gyerekét aztán csodálkozik hogy nem eszi meg az otthoni kaját. Na mindegy , a mekire nem érdemes ennél több gondolatot pazarolni.


#5: Már mondtam , nem érdekel az , hogy milyen vallású.


Mellesleg nem a fent látható idézet igazságtartalma érdekel hanem az egész cikké: vagyis: ez az iromány azt írja le , hogy Gates összelopkodta mások munkáját és eladta sajátjaként , utána pedig pont ő találta ki hogy " szoftvert másolni lopás". Legalábbis a kurutty infó szerint. Ezek után már nem csodálkoznék ha igaz lenne az egész ( a zsidózós részeket leszámítva esetleg)

2014. okt. 29. 12:12
 7/7 anonim ***** válasza:

"Bill Gates azonban bebizonyította, hogy egy termék lehet akármilyen silány, ha kellő hangerővel reklámozzák, és végső soron elfogadtatják a fogyasztókkal, hogy "hja, kérem, ezek a dolgok ilyenek, és mindig is ilyenek voltak."

Ez inkább Steve Jobsra volt igaz.

2014. okt. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!