Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Be lehet valahogy állítani,...

Be lehet valahogy állítani, hogy online tévézéskor ne kapcsoljon be a képernyőkímélő?

Figyelt kérdés
Rendes, fizetett tévécsomagról van szó. Azt szeretném, hogy a gép mozgásnak érzékelje, és ne kapcsolja be a képernyővédőt. Van valami más megoldás, mint alapból beállítani, hogy ne legyen képernyőkímélés?
2014. okt. 31. 04:20
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Alapból beállítani, hogy ne legyen. Utoljára 20 éve voltak olyan monitorok, amikhez erre szükség volt.
2014. okt. 31. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1: Bocs, nem értelek. Ez egy laptop, amit öt éve vettem Media Marktban.
2014. okt. 31. 04:56
 3/3 Lajos54 ***** válasza:

Szerintem az előző válaszoló azt akarta mondani, hogy a mai monitoroknak már nem létkérdés a képernyőkímélő, csak a régi, CRT monitoroknál volt rá szükség. Ennek ellenére a Windowsban benne maradt ez a funkció.

Ugyan egy kicsit ellentmond ennek a dolognak a saját tapasztalatom. LG TFT monitorom van, a gépemen ki van kapcsolva a képernyővédő, mert ha kellett, ha nem, be szokott ugrani, ami zavaró volt. Kikapcsoltam, a monitor jobb felső sarkában szépen bele van sülve a (sok programnál ugyanott lévő) bezáró X.

Az előzőekből következik, hogy sajnos nincs mód arra, hogy a futó programok esetében (mint pl. a TV-nézés) ne jöjjön be a képernyővédő, illetve én ilyet nem találtam. Csak az egérmozdítást érzékeli használatnak.

Tehát ez az egy mód: vagy jóval hosszabbra kell venni a várakozási időt, vagy kikapcsolni a szolgáltatást. Esetleg az lehet megoldás, hogy csak időlegesen, amíg ilyen jellegű használat van.

2014. okt. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!