Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nagyon érdekel az...

Mit tegyek? Nagyon érdekel az informatika. Lány vagyok, és az elmúlt évek során úgy döntöttem, hogy játékfejlesztő szeretnék lenni.

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel, de sajnos nem értek hozzá. Valaki tudna nekem segíteni annyiban, hogy kihez/mihez forduljak? Mit olvasssak, honnan tanuljak? Köszönöm a válaszokat!

2014. nov. 1. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:

"az elmúlt évek során úgy döntöttem, hogy játékfejlesztő szeretnék lenni"


Remek, hany programozasi nyelvet ismertel meg eddig?

2014. nov. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lajos54 ***** válasza:

Azt nem írod, hány éves vagy. Na nem azon múlik, csak annyiból számít, hogy valami ilyen vonalon (informatika szak, vagy hasonló) lenne érdemes tanulnod, ha a korod szerint ez megfelelő opció.

Egy játékfejlesztőnek meglehetősen sokat kell tanulnia, az előttem írt programnyelvek ismeretétől kezdve a speciális dolgokig, dizájntervezés és hasonlók, nem is beszélve maga a játék tematikájának a megtervezéséről.

Annyit nem árt tudni, hogy manapság a játékok fejlesztői, de úgy általában a programfejlesztők is, nem egyedül dolgoznak, hanem több (sok) személyes csapatokban, ahol mindenkinek megvan a részfeladata, amihez igazán ért.

Ha ilyen vonalon tanulsz tovább, közben még mindig eldöntheted majd, hogy később is lesz-e kedved hozzá, de amit addig megtanulsz, biztosan nem válik hátrányodra.

2014. nov. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia! Én hasonló helyzetben vagyok....az iskolánkban csak fiú technikusok vannak mivel nem ismerik el , hogy a lányok is értenek hozzá....én program programozó , játék programozó szeretnék lenni....tudok egy oldalt ahol tanulhatsz a programozásrlól nem tudom mennyi idős lehetsz ha gondolod írd meg priviben mondom az oldaltvattol fog függeni , hogy melyiket választod ahány idős vagy.....studio.org.com -gyerekenek , felnöteknek további infokért kérlek írj priviben 13/L
2015. jan. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!